przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/ Ogłoszono przetarg na przebudowę ul. Mickiewicza w Piasku

Ogłoszono przetarg na przebudowę ul. Mickiewicza w Piasku

22 Lutego 2017
kategoria:
News
 Ogłoszono przetarg na przebudowę ul. Mickiewicz

zdjęcie ul. MickiewiczaDo końca sierpnia przebudowana zostanie ul. Mickiewicza w Piasku. W poniedziałek 20 lutego w Urzędzie Miejskim ogłoszono przetarg na wykonanie prac.

Zanim rozpoczną się prace budowlane, Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej przygotuje infrastrukturę pod budowę kanalizację sanitarnej. Prace potrwają do końca kwietnia.  Po ich zakończeniu rozpocznie się przebudowa drogi wraz z budową kanalizacji deszczowej.  Ostatecznie na 450 metrach ul. Mickiewicza położona zostanie kostka betonowa.

- Wraz z nadejściem wiosny intensyfikujemy działania na drogach. Obecnie ogłosiliśmy przetargi. W najbliższym czasie rozpocznie się przebudowa ul. Krasińskiego. Przebudowany zostanie chodnik wzdłuż ul. Curie Skłodowskiej na odcinku od ul. Bielskiej do ul. Słonecznej. Przebudowana zostanie ul. Bogedaina wraz z chodnikami. To zadanie podzielone zostało na etapy. Jednym z największych zadań w tym roku budżetowym będzie przebudowa ul. Zdrojowej. To zadanie zrealizujemy w ramach porozumienia z Powiatem Pszczyńskim – informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.