przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/10 mln zł na wymianę kotłów i termomodernizację budynków

10 mln zł na wymianę kotłów i termomodernizację budynków

29 Sierpnia 2017
kategoria:
News
10 mln zł na wymianę kotłów i termomodernizacj

Obecnie trwają procedury związane z przyznaniem dotacji. O terminach naborów wniosków od mieszkańców Urząd Miejski poinformuje po zakończeniu niezbędnych spraw formalnych.

I etap będzie realizowany w latach 2017-2018. Zakłada on wymianę 270 starych pieców na kotły węglowe 5 klasy.  W ramach projektu uwzględniono również wymianę kotłów węglowych na gazowe oraz termomodernizację budynków z uwzględnieniem dociepleń przegród budowlanych, drzwi oraz wymianę okien.  Do końca 2018 roku zmodernizowane zostaną również instalacje w 5 dużych wielorodzinnych budynkach.

- Walka z ograniczaniem niskiej emisji to dla mnie jeden z najważniejszych priorytetów. Wymiana starych kotłów na nowoczesne, a także modernizacja instalacji wymaga ogromnych nakładów finansowych ze strony gminy. Obserwujemy ogromne zainteresowanie programem. Zrobimy wszystko, aby jak najszybciej podpisać umowę pożyczki z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Katowicach. Zależy nam na tym, żeby we wrześniu rozpoczął się nabór wniosków - informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.