przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Budynek SP nr 13 w Wiśle Małej ocieplony/Termomodernizacja Wisła Mała

Budynek SP nr 13 w Wiśle Małej ocieplony

17 Listopada 2017
kategoria:
News
Budynek SP nr 13 w Wiśle Małej ocieplony

Termomodernizacja Wisła Mała

W Szkole Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej zakończono prace związane z termomodernizacją. Na wymianę stolarki, izolację i ocieplenie całego budynku Urząd Miejski w Pszczynie przeznaczył ponad 790 tys. zł. Prawie pół miliona złotych stanowiła dotacja.

Środki zostały uzyskane w ramach poddziałania 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej  Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

W ramach ww. inwestycji w budynku szkoły przeprowadzono roboty budowlane (m.in. wymiana stolarki, docieplenie ścian powyżej posadzki parteru, ocieplenie cokołu od poziomu terenu do posadzki parteru, izolacja i ocieplenie ścian piwnic i fundamentów poniżej terenu, docieplenie stropodachu), roboty elektryczne (wymiana instalacji odgromowej) oraz roboty instalacyjne (modernizacja instalacji c.o., modernizacja kotłowni gazowej).

- Po raz kolejny z sukcesem pozyskaliśmy dla naszej gminy środki na zadania związane z termomodernizacją - tłumaczy burmistrz Dariusz Skrobol. - Mając taka możliwość przygotowujemy duże, kompleksowe rozwiązania. Po budynku szkolnym na os. Daszyńskiego oraz w Wiśle Małej nadszedł czas na Szkołę Podstawową nr 1. Budynek wybudowany został w 1939 roku. Składa się z bloku głównego o 3 kondygnacjach nadziemnych oraz 1 kondygnacji podziemnej. Ocieplenie ścian wraz z modernizacją kotłowni i wymianą stolarki pozwoli w przyszłości wygospodarować spore oszczędności w okresie grzewczym.