przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Czarków trzeci w województwie

Czarków trzeci w województwie

14 Listopada 2017
kategoria:
News

We wtorek 7 listopada w sali sesyjnej Sejmu Śląskiego w Katowicach spotkali się z sołtysi z całego regionu. Gala dziennika była okazją do wręczenia medali i wyróżnień. W pierwszej kolejności wręczono nagrody na szczeblu powiatowym. Najlepiej oceniono pracę Grzegorza Cyrulika z gminy Pawłowice, Mariana Libery z Góry, a także Jacka Kubisa z Czarkowa.

Wicemarszałek województwa śląskiego Stanisław Dąbrowa wraz z prezesem Dziennika Zachodniego Zenonem Nowakiem wręczyli również wyróżnienia dla najlepszego sołectwa. W pierwszym etapie najlepiej oceniono Czarków, Studzionkę oraz Brzeźce.

Na zakończenie gali zaprezentowano wyniki wojewódzkie. Decyzją czytelników Dziennika Zachodniego w pierwszej trójce, na najniższym stopniu podium znalazł się Czarków. Lepiej od niego oceniono jedynie Hażlach oraz Roszków z gminy Krzyżanowice.

Wyróżnionym sołectwom pogratulował burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, który wziął udział w uroczystościach.

- Gratuluję wyróżnienia. Mieszkańcy Czarkowa nie pierwszy raz udowadniają, że potrafią się zmobilizować. W tym roku sołtys Jacek Kubis z mieszkańcami przygotowali wspaniałe dożynki. To było kolejne wspólne zadanie, z którym Czarkowianie poradzili sobie na piątkę. Przypomnijmy, że sołectwo dzięki ogromnemu zaangażowaniu zwyciężyło w pierwszej edycji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Gratuluję sołtysom, ponieważ głosy mieszkańców są świadectwem na to, że pracę, którą wykonują, społeczność lokalna ocenia bardzo wysoko - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.