przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Daria Zimnol i Julia Pławecka zostały mistrzyniami Polski

Daria Zimnol i Julia Pławecka zostały mistrzyniami Polski

16 Maja 2018
kategoria:
News
Daria Zimnol i Julia Pławecka zostały mistrzynia

Daria Zimnol i Julia Pławecka zostały mistrzyniami Polski w grze deblowej podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Brązowy medal w grze pojedynczej wywalczyła także Julia Pławecka.

Pszczyńskie badmintonistki po bardzo emocjonujących meczach wygrały z wyżej notowanymi przeciwniczkami. W półfinale pokonały Aleksandrę Radziszewską i Weronikę Górniak (UKS Hubal Białystok/ UKSB Milenium Warszawa, nr 2) mimo, że przegrały pierwszego seta, a w drugim przegrywały już 5:11, 10:15. Wykazały się dużą wolą walki i ostatecznie drugiego seta wygrały 24:22, a trzeciego 21:19. Mecz trwał 45 minut.
Jeszcze dłużej trzeba było emocjonować się w finałowej rozgrywce. Marcelina Franczuk i Dominika Chojnacka (Sportowa Politechnika Gdańsk, nr 3) dzielnie walczyły przez 51 minut. Mecz miał dramatyczny przebieg. Po wyrównanym początku minimalną przewagę zdobyły nasze zawodniczki - wygrały 22:20. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia pszczynianek. W połowie seta kontuzji pleców doznała Marcelina Franczuk. Ten fakt, paradoksalnie zadziałał na niekorzyść reprezentantek Plesbadu - przegrały 21:18. Trzeci set to huśtawka wyniku i nastrojów. Wysoko prowadziły Pławecka i Zimnol, ale to Franczuk/ Chojnacka zagrywały lotkę meczową jako pierwsze. Jednak i w tym momencie Daria i Julia pokazały siłę charakteru. Obroniły meczbola, zdobyły punkt i ostatecznie wygrały ponownie 22:20.