przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Dni Pszczyny bardziej pszczyńskie

Dni Pszczyny bardziej pszczyńskie

08 Lutego 2017
kategoria:
News
Dni Pszczyny bardziej pszczyńskie

podpisanie umowy PszczynaW sobotę na dużej scenie wystąpi zespół Cree, w niedzielę na zakończenie Dni Pszczyny wystąpi największa gwiazda – Lady Pank. Niewątpliwie tegoroczna impreza powinna być najbardziej „pszczyńska” z dotychczasowych edycji. Święto miasta tradycyjnie odbędzie się w przedostatni weekend sierpnia.

We wtorek w gabinecie burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola podpisano umowę z firmą, która zrealizuje wydarzenie. Konkurs wygrała Imprezownia – Woja Wojtczak SJ.

W sobotę na dużej scenie wystąpi związany z Pszczyną Kabaret Łowcy. B. Następnie zaprezentują się Spolish Radio oraz Dream Atlas. Oba zespoły to znane już na lokalnym rynku muzyczne formacje. Suportem gwiazdy wieczoru będzie Krzywa Alternatywa. Sobotni koncert zakończy grupa Cree.

Niedzielne występy rozpoczną się przedstawieniem dla dzieci. O godz. 16.30 jako pierwsze muzyczne wydarzenie zapowiadany jest koncert zespołu Plessound. O godz. 18.00 na dużą scenę wyjdzie Funk Da System. Wśród muzyków Antka Smykiewicza usłyszymy Pawła Kuklę, laureata ubiegłorocznej nagrody burmistrza Pszczyny w dziedzinie kultury. Najmocniejszym muzycznym akcentem będzie występ zespołu Lady Pank. Po ich występie odbędą się pokazy pirotechniczne.

Dni Pszczyny poprowadzą Katarzyna Chlebny oraz Karol Wolski, który również jest mieszkańcem gminy Pszczyna.