przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Druga wizyta gości z Ukrainy

Druga wizyta gości z Ukrainy

21 Lutego 2017
kategoria:
News
Druga wizyta gości z Ukrainy

W poniedziałek w Urzędzie Miejskim w Pszczynie gościła delegacja administracji państwowej i samorządowej obwodu ługańskiego, która w trakcie kilkudniowej wizyty w Polsce obserwuje jak funkcjonują lokalne samorządy. 

Dwa tygodnie wcześniej w ramach realizacji programu „Odnowienie systemu zarządzania oraz przywrócenie pokoju w poszkodowanych przez kryzys gromadach Ukrainy”, finansowanego przez Program Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz Delegację Komisji Europejskiej w Kijowie do Pszczyny przyjechali przedstawiciele obwodu donieckiego.

Wraz z ukraińską delegacją przyjechali przedstawiciele Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Fundacji Power.

W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie. Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol przedstawił charakterystykę gminy i jej położenie. Gości interesowały kwestie związane z zarządzaniem gminą, budżetem, rolnictwem, pomocą społeczną, turystyką, a także środkami europejskimi.

Goście z Ukrainy odwiedzili te same miejsca, co ich poprzednicy. W pierwszej kolejności grupa pojawiła się na terenie Oczyszczalni Ścieków. Kolejnym punktem była wizyta w Pokazowej Zagrodzie Żubrów oraz w Skansenie.

Druga wizyta gości z Ukrainy