przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Erasmus + "Pixels on Tour"

Erasmus + "Pixels on Tour"

01 Lipca 2019
kategoria:
News
Erasmus + "Pixels on Tour"

W ostatnich dniach Pszczynę odwiedzili opiekunowie projektu Erasmus + "Pixels on Tour", dwunastu nauczycieli z partnerskich miast Almada, Grenoble, Ivano-Frankivsk i Pavia. Dziś spotkali się z burmistrzem Pszczyny, Dariuszem Skrobolem.

W projekcie Pszczynę reprezentuje Szkoła Podstawowa Nr 2 im. św. Jadwigi Śląskiej, Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie oraz Pszczyńskie Centrum Kultury.

Projekt obejmuje kilka zadań, które wykonują uczniowie wszystkich partnerskich krajów.

  1. Zadanie pierwsze polegało na sfotografowaniu w swojej najbliższej okolicy miejsc i sytuacji, które wywołują u uczniów zdziwienie lub zaskoczenie. Integralną częścią pierwszego zadania były warsztaty z fotografem, podczas których uczniowie dowiedzieli się, na co trzeba zwracać uwagę, robiąc zdjęcia oraz mogli „pod okiem fachowca” udoskonalić własne prace.

  2. Zadanie drugie projektu opiera się na współpracy z rówieśnikami z krajów partnerskich Francji, Portugalii, Ukrainy oraz Włoch. Uczniowie będą nie tylko udoskonalać swoje umiejętności fotograficzne, ale również rozwijać swoje kompetencje kluczowe. (porozumiewanie się w języku ojczystym, porozumiewanie się w językach obcych, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość oraz świadomość i ekspresja kulturalna).

Trzecie zadanie poznamy wkrótce.

Koordynatorem projektu jest GIP FIPAG - le Groupement d’Intéret Public de l’Académie de Grenoble oraz Polskie Stowarzyszenie - Europa Języków i Kultur w Wodzisławiu Śląskim.