przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Gmina przekaże 2 mln zł na ul. Pawią i Jedności

Gmina przekaże 2 mln zł na ul. Pawią i Jedności

16 Lutego 2018
kategoria:
News
Gmina przekaże 2 mln zł na ul. Pawią i Jednośc

Gmina Pszczyna udzieli Powiatowi Pszczyńskiemu pomocy finansowej z przeznaczeniem na przebudowę ul. Pawiej w Wiśle Małej i ul. Jedności w Studzionce - etap I.

W czwartek 15 lutego burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, starosta pszczyński Paweł Sadza, a także Grzegorz Nogły, członek zarządu powiatu pszczyńskiego, podpisali umowę.

Szacunkowa wartość zadania wynosi 7 000 000,00 zł. Gmina udzieli Powiatowi pomocy finansowej w wysokości 28,57% ostatecznej wartości, jednak nie więcej niż 2 000 000,00 zł. Jeżeli w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wybrana oferta będzie przekraczała przekazaną kwotę, udział finansowy Powiatu ulegnie odpowiednio zwiększeniu, w ramach posiadanych środków.

Powiat Pszczyński pozyskał także 3 mln zł dofinansowania na I etap przebudowy ul. Pawiej w Wiśle Małej i ul. Jedności w Studzionce. Inwestycja obejmie przebudowę dwóch najbardziej newralgicznych odcinków na terenach zabudowanych - ul. Pawiej w Wiśle Małej od skrzyżowania z DW 939 do skrzyżowania z drogą boczną w rejonie posesji nr 105 oraz ul. Jedności w Studzionce od skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ul. Adelajda. To łącznie 3,2 km dróg. W ramach zadania przebudowana zostanie jezdnia, odwodnienie drogi i parkingi. W Wiśle Małej nastąpi budowa i przebudowa chodnika dla pieszych, a w Studzionce budowa i przebudowa ciągu pieszo-rowerowego. Powiat pszczyński i gmina Pszczyna przeznaczą na tę inwestycję po 2 mln zł. Przetarg na wykonawcę zadania ruszy niebawem.

UM Pszczyna/Powiat Pszczyna