przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Gmina zleci budowę nowego oświetlenia

Gmina zleci budowę nowego oświetlenia

08 Marca 2017
kategoria:
News
Gmina zleci budowę nowego oświetlenia

Wraz z nadejściem wiosny nadszedł czas na inwestycje. Gmina Pszczyna ogłosiła przetarg na budowę nowej sieci oświetlenia ulicznego. 

W najbliższym czasie latarnie zaświecą na ulicach Cedrowej, Świerkowej, Cyprysowej, Jałowcowej, Modrzewiowej, Cisowej i Gwieździstej w Pszczynie. Nowa sieć pojawi się również na ulicy Adelajdy w Studzionce, ulicy Bażantów w Studzienicach, a także na ulicy Zawadzkiego w Ćwiklicach.

W ramach inwestycji doświetlone zostanie także przejście dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej DW933 w Ćwiklicach przy ul. Męczenników Oświęcimskich przy Biedronce. Budowa nowego oświetlenia wymusi montaż ponad pięćdziesięciu słupów oświetleniowych, na których zamontowane zostaną nowoczesne i energooszczędne systemy LED.

- Od kilku lat budujemy nowe systemy oświetlenia na terenie gminy. Jesteśmy także przed ogromną inwestycją, która zakłada wymianę około 2600 sztuk opraw. Na ten cel gmina pozyskała 3 mln zł dotacji. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego. W najbliższym czasie ogłoszony zostanie przetarg na to zadanie. Modernizacja oświetlenia spowoduje znaczne obniżenie zużycia energii elektrycznej oraz oszczędności w utrzymaniu oświetlenia – informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.