przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Goście z Ukrainy podglądali pszczyńskie rozwiązania

Goście z Ukrainy podglądali pszczyńskie rozwiązania

08 Lutego 2017
kategoria:
News
Goście z Ukrainy podglądali pszczyńskie rozwią

zdjęcie - goście z UkrainyPrzedstawiciele administracji obwodu donieckiego odwiedzili Pszczynę. Dzięki wizycie w Polsce dowiedzą się również jak funkcjonują samorządy Krakowa, Oświęcimia, Niepołomic oraz Chrzanowa. 

Goście pojawili się w ramach realizacji programu „Odnowienie systemu zarządzania oraz przywrócenie pokoju w poszkodowanych przez kryzys gromadach Ukrainy”, finansowanego przez Program Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz Delegację Komisji Europejskiej w Kijowie.

W skład delegacji weszło dwudziestoosobowa grupa z Ukrainy, czterech Amerykanów, przedstawiciele Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Fundacji Power.

W sali sesyjnej burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol przedstawił informację dotyczące gminy Pszczyna. Ukraincy byli ciekawi jak funkcjonuje system gospodarki odpadami, gospodarki wodno-ściekowej, pomocy społecznej, edukacji. W trakcie spotkania poruszono również kwestie związane z rolnictwem i jego charakterystyką.

Kolejnym przystankiem po Urzędzie Miejskim, była wizyta w Oczyszczalni Ścieków oraz Skansenie i Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Delegaci z Ukrainy mieli więc możliwość zobaczyć jak zostały wykorzystane środki europejskie na przykładzie pszczyńskich inwestycji.