przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Miniaturowa makieta pszczyńskiej starówki na rynku/Miniaturowa makieta pszczyńskiej starówki na rynku - 14.05.2022

Miniaturowa makieta pszczyńskiej starówki na rynku

15 Maja 2022
kategoria:
News
Miniaturowa makieta pszczyńskiej starówki na ryn

Od soboty na pszczyńskim rynku mamy nową atrakcję. To miniaturowa, wykonana z brązu makieta starówki. Znajdziecie na niej między innymi: zamek, ratusz, kościoły i liczne kamienice.

Po raz pierwszy makietę mogliśmy zobaczyć w trakcie skromnej uroczystości, gdy odsłonił ją burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Od tego momentu wciąż pojawiali się wokół niej kolejni spacerowicze. Cieszy się olbrzymią popularnością wśród dzieci.

- Makieta pozwala spojrzeć na centrum naszego miasta nie tylko z innej perspektywy, ale również daje wyobrażenie o średniowiecznym układzie naszego miasta i daje możliwość dojrzenia niezwykłej liczby szczegółów na przykład na elewacjach budynków otaczających rynek. Wszystkie budowle zostały wykonane bardzo pieczołowicie, z olbrzymią starannością i znajdziecie tam mnóstwo detali architektonicznych - mówi Dariusz Skrobol. - Serdecznie zapraszam do spacerów i doświadczania pszczyńskiego rynku również w taki sposób - dodaje burmistrz.

Jeśli wciąż nie mieliście tej przyjemności, zachęcamy do wizyty na rynku. Makieta znajduje się w jego zachodniej części.

Miniaturowa makieta pszczyńskiej starówki na rynku - 14.05.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna