przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Motoserce: Od dzisiaj zbiórka krwi

Motoserce: Od dzisiaj zbiórka krwi

15 Kwietnia 2019
kategoria:
News
Motoserce: Od dzisiaj zbiórka krwi

Niespełna dwa tygodnie pozostały do pszczyńskiego Motoserca. To jedna z największych tego typu imprez na Śląsku. Celem akcji jest zbiórka krwi. Na tą okazję na rynku zaparkowane zostaną dwa specjalistyczne ambulanse Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

W sobotę 27 kwietnia rynek będzie tętnił życiem. To tam parkowane są wszystkie motocykle. Można je zobaczyć również na ulicach prowadzących do pszczyńskiej starówki.

Na dużej scenie, od rana będzie odbywał się Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko”. Tradycyjnie na łezce zaplanowano pokazy połączone z konkursami sprawnościowym. Impreza kończy się rozdaniem nagród. Główną nagrodą jest motocykl. Ma to niewątpliwie wpływ na wysoką frekwencję. W ubiegłym roku krew oddało 335 dawców. Na zakończenie imprezy przed publicznością zaprezentuje się Gang Olsena.

Z każdą edycją przybywa dawców. Dlatego organizatorzy z Pszczyńskiej Grupy Motocyklowej zadbali, o to, aby już wcześniej w ramach akcji krew oddawać w punkcie terenowym w Pszczynie przy ul. Bednorza. Można to zrobić w terminie od 15 do 18, a także od 23 do 25 kwietnia. Należy pamiętać, żeby poinformować, że krew oddawana jest w ramach Motoserca.

Przy dobrej pogodzie nie będą nudzić się najmłodsi uczestnicy imprezy. Dla dzieci przygotowano bezpłatne dmuchańce. W trakcie imprezy zaprezentują się partnerzy i sponsorzy imprezy, którzy wystawią swoje stoiska.

W najbliższym czasie opublikowane zostaną szczegóły imprezy.