przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Ostatnia warstwa asfaltu na Słonecznej i rondzie

Ostatnia warstwa asfaltu na Słonecznej i rondzie

07 Listopada 2018
kategoria:
News
Ostatnia warstwa asfaltu na Słonecznej i rondzie

W środę i czwartek na ul. Słonecznej oraz wokół nowego ronda ułożona zostanie ostatnia warstwa asfaltu. Jeszcze w tym tygodniu prace będą kontynuowane na ul. Dobrawy.

Kończy się realizacja największej obecnie drogowej inwestycji zleconej przez Urząd Miejski. Jeżeli pogoda pozwoli, roboty drogowe zakończone zostaną w listopadzie. Na realizację zadania ratusz przeznaczy ponad 7 mln zł.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W czwartek 30 sierpnia na ul. Słonecznej położono pierwszą warstwę asfaltu. Do dwóch tygodni rozpocznie się przebudowa skrzyżowania.

Na ul. Słonecznej wykonana zostanie m.in. nowa konstrukcja dwóch jezdni o szerokości 5,5m każda, na którą składać się będzie pas ruchu o szerokości 3,0m oraz pas postojowy o szerokości 2,5m. Wzdłuż ulicy zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5m odsunięty od jezdni i rozdzielony pasem zieleni o szerokości 2,0m. Po drugiej stronie ścieżkę rowerową o szerokości 2,0m odsuniętą od jezdni o 0,75m oraz chodnik o szerokości 1,5m.

Na ul. Dobrawy zaprojektowana jezdnia będzie miała szerokość 7,0m, po lewej stronie drogi zlokalizowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m odsunięty od stanowisk postojowych pasem zieleni o szerokości od 1,0 m do 3,75m przechodzący następnie w chodnik o szerokości 2,0m.

Odcinek trzeci obejmuje część drogi przebiegającej od ul. Dobrawy do drogi wojewódzkiej nr 933. Długość drogi wynosi 0,1km Zaprojektowano jezdnię o szerokości 7,0m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,8m ulepszonymi kostką betonową.