przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Pierwsze nagrania z Czesławem Mozilem za nami

Pierwsze nagrania z Czesławem Mozilem za nami

11 Października 2018
kategoria:
News
Pierwsze nagrania z Czesławem Mozilem za nami

W środę 10 października w Pszczyńskim Domu Kultury miały miejsce nagrania do pierwszego w Polsce Muzycznego Kalendarza Adwentowego. Uczniowie Ogniska Muzycznego w Pszczynie z sekcji gitarowej przygotowanej przez panie Jolantę Janicką i Sylwię Witułę oraz sekcji fletu przygotowanej przez panią Małgorzatę Kuś-Pytlik, nagrali z Czesławem Mozilem dwie piosenki Świąteczno-Bożonarodzeniowe autorstwa muzyka, które tworzą cykl dwudziestu czterech piosenek w muzycznym kalendarzu adwentowym.

W listopadzie odbędą się nagrania video do projektu artystycznego „Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości” wraz z uczniami Ogniska Muzycznego w Pszczynie oraz wychowankami Domu „Kulejących Aniołów”.

Projekt jest społeczną akcją edukacyjno - kulturową mającą na celu zachęcenie dzieci do nauki śpiewu i gry na instrumentach, popularyzowanie edukacji muzycznej oraz stanowiącą symboliczny wyraz uznania dla nauczycieli muzyki oraz rodziców wspierających dzieci w realizacji muzycznych pasji.

Muzyczny Kalendarz Adwentowy realizowany jest charytatywnie na rzecz Domu „Kulejących Aniołów” przy współpracy Ogniska Muzycznego w Pszczynie, Muzeum Zamkowego w Pszczynie oraz Urzędu Miejskiego w Pszczynie.