przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Pobiegli dla „Aniołów”/Bieg "Mikołaje - Aniołom"

Pobiegli dla „Aniołów”

09 Grudnia 2019
kategoria:
News
Pobiegli dla „Aniołów”

Nie bieg i zawody nordic walking były najważniejsze podczas sobotniej rywalizacji, która odbywała się w Piasku, a chęć pomocy i niesienia dobra. „Mikołaje - Aniołom” to zawody, z których dochód przeznaczony zostanie na zakup busa dla podopiecznych „Domu Kulejących Aniołów”.

 

Od samego rana w sobotę 7 grudnia na parkingu przy ul. Dworcowej w Piasku panowała wspaniała atmosfera. Trwały przygotowania do biegu charytatywnego. W zawodach wzięli udział również zawodnicy nordic walking, którzy mieli do wyboru trasę na 5 lub 10 kilometrów. Ponad czterysta osób zadeklarowało chęć udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Na linii startu ustawiła się także silna reprezentacja Urzędu Miejskiego. Tradycyjnie już w stroju sportowym można było zobaczyć burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola, który tym razem postanowił trasę pokonać z kijkami.

- Podczas tegorocznych zawodów panowała wspaniała atmosfera. Miejsce startu i mety było także nieprzypadkowe. W sobotę podczas dni otwartych można było zobaczyć, jak wygląda i funkcjonuje „Dom Kulejących Aniołów”. Od wielu lat pomagamy naszym „Aniołom”. Wszystkie osoby zaangażowane w ideę budowy tego wspaniałego domu udowadniają, że należy być konsekwentnym i wierzyć w marzenia - powiedział po biegu burmistrz Skrobol

Wśród zaproszonych na zawody gości znaleźli się Piotr Kupicha, lider zespołu Feel, przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści, a także wielu przyjaciół. Organizatorami wydarzenia byli Jacek Kotajny i Tomasz Bratek, którzy cały czas dbali o fantastyczną atmosferę.

Zawodnicy i kibice jeszcze przed startem pokazali, że środowisko sportowców potrafi się wspólnie bawić i integrować. Ten dzień na długo zapadnie w pamięci.

Bieg "Mikołaje - Aniołom"

Biegać i pomagać to cel jaki wyznaczyli organizatorzy sobotniego biegu w Piasku.