przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Ponad 20 tys. osób odwiedziło pszczyńskie lodowisko

Ponad 20 tys. osób odwiedziło pszczyńskie lodowisko

15 Marca 2017
kategoria:
News
Ponad 20 tys. osób odwiedziło pszczyńskie lodow

Z pszczyńskiego rynku znika lodowisko. Miejska ślizgawka czynna była od początku grudnia. Skorzystało z niej ponad 20 tys. osób, nie licząc uczniów pszczyńskich szkół, którzy na lód wyjeżdżali w ramach zajęć. 

Lodowisko powróciło po rocznej przerwie spowodowanej remontem płyty rynku. Wcześniej ułożono podesty, które pozwoliły zabezpieczyć nawierzchnię starówki przed uszkodzeniami.

- W trakcie rocznej przerwy zastanawialiśmy się czy lodowisko rozkładać na płycie pszczyńskiego rynku. Statystyki pokazują, że to dobre miejsce, które w dość martwym okresie zimowym ożywiało naszą starówkę. Dodatkowo zimowa atrakcja doskonale wkomponowała się w ubiegłoroczny Jarmark Świąteczny nadając mu niepowtarzalny klimat. W trakcie jedenastu sezonów wielu mieszkańców zdążyło pokochać łyżwy. Zapraszamy już dzisiaj na kolejny sezon – mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

W sezonie zimowym do godz. 14.00 z lodowiska korzystali uczniowie. Godzinę później było już ono ogólnodostępne. Na lodowisku funkcjonowała szkółka łyżwiarstwa figurowego oraz hokeja.

Ponad 20 tys. osób odwiedziło pszczyńskie lodowisko