przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Przedszkole w Piasku wybudowane

Przedszkole w Piasku wybudowane

21 Listopada 2017
kategoria:
News
Przedszkole w Piasku wybudowane

Zakończyła się budowa przedszkola w Piasku, do którego będzie uczęszczało 175 przedszkolaków. Obecnie trwają procedury związane z przeprowadzaniem odbiorów. Budynek oglądali już pracownicy sanepidu. Obiekt przeszedł także kontrolę zabezpieczeń przeciwpożarowych.

- Kilka lat temu obiecaliśmy budowę szkoły w Piasku, który jest najliczniejszym sołectwem. Okazało się jednak, że priorytetem jest przedszkole, ponieważ w perspektywie lat wprowadzono rozwiązania, które wygenerowały potrzebę utworzenia nowych miejsc dla najmłodszych dzieci. Niedawno podpisałem umowę na realizację kolejnego, bardzo potrzebnego przedszkola, które będzie się znajdowało na os. Piastów - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. 

Za wybudowanie obiektu odpowiedzialna była firma F-BUD z Wodzisławia Śląskiego. Na budowę nowego obiektu Urząd Miejski przeznaczył 4,2 mln zł.

W budynku powstały sale zajęć dla dzieci, salę zajęć ruchowych, szatnię, pomieszczenia administracyjne, pomocnicze i techniczne wraz z jadalnią. Powierzchnia użytkowa wynosi 885 m2.