przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Pszczyński Budżet Obywatelski: Komisja zakończyła weryfikację projektów

Pszczyński Budżet Obywatelski: Komisja zakończyła weryfikację projektów

28 Sierpnia 2017
kategoria:
News
Pszczyński Budżet Obywatelski: Komisja zakończy

Wśród projektów ogólnogminnych pozytywną akceptację otrzymało 11 propozycji na łączną kwotę 617 264,00 zł. Znajdziemy wśród nich aż 5 projektów o charakterze kulturalnym, społecznym na kwotę 246 300,00 zł. Pozostałe to inwestycje i szeroko rozumiane zakupy.

Niestety znalazły się też 2 pomysły, które z różnych względów musiały zostać odrzucone.

Propozycje lokalne zaakceptowane w ramach prac Komisji to 55 projektów na łączną sumę 2 099 882,03 zł, wśród których znajdziemy 6 projektów kulturalnych, społecznych na łączną sumę 136 212,00 zł.

Tutaj również znalazły się projekty odrzucone. Wartość odrzuconych propozycji stanowi 118 839,27 zł. Ciekawostką jest, że po raz pierwszy w historii Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego dwa projekty zostały wycofane przez samych autorów. Jeden w związku ze złożeniem projektu o identycznej treści, przez inną grupę mieszkańców.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej, w zakładce /propozycje projektów/. Tam, tradycyjnie już udostępniamy autorom możliwość prezentacji swoich pomysłów w autonomicznych podzakładkach.

Następnym krokiem w realizacji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego będzie głosowanie. Od 15 września do 1 października będą Państwo mieli okazję osobiście wypowiedzieć się na temat pomysłów zawartych w projektach. Polecamy śledzić zmiany na stronie, posty na facebooku. Czekamy na Państwa liczny udział w głosowaniu.