przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Remont rynku: Najpierw chodnik na ul. Wojska Polskiego

Remont rynku: Najpierw chodnik na ul. Wojska Polskiego

24 Lipca 2017
kategoria:
News
Remont rynku: Najpierw chodnik na ul. Wojska Polsk

Rozpoczęły się prace związane z przebudową chodników na pszczyńskiej starówce. Na przełomie lipca i sierpnia będą prowadzone prace wzdłuż ul. Wojska Polskiego. Obecnie trwa demontaż starych płyt. W dalszej kolejności remontowane będą chodniki wokół rynku.

 - Rynek to perłą naszej architektury, dlatego kilka lat temu zdecydowałem o remoncie. W pierwszej kolejności wyremontowaliśmy główną płytę rynku. Oczywiście założyliśmy, że nie tylko ma być ona ładna, ale również funkcjonalna. Zostały nam, więc dwa etapy. Remont chodników i nawierzchni drogowej - powiedział burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Za realizację zadania odpowiada firma Betonit z Czechowic-Dziedzic, która zaproponowała kwotę 2 535 774,05 zł.

Poza kompleksową budową chodników projektanci przewidzieli rozbudowę infrastruktury towarzyszącej m.in. oświetlenie uliczne, remont istniejącego odwodnienia, budowę studni kablowych oraz zabudowę stojaków na rowery, ławek i koszy na śmieci. W tym czasie wykonana zostanie nowa izolacja odkrytych ścian fundamentowych kamienic.

- Obecnie stan chodników jest bardzo zły. Nie ma możliwości wjazdu dla osób niepełnosprawnych, dlatego ta inwestycja jest tak istotna. Zdecydowałem, że wyremontowany zostanie cały ciąg pieszo jezdny od rynku aż do ul. Żorskiej - tłumaczy burmistrz Skrobol.

Wychodząc w przyszłość, w planach jest kolejny etap związany z ułożeniem granitowych kostek zamiast obecnego asfaltu. Dzięki tej operacji główna płyta, wraz z chodnikami i  jezdnią będzie na jednym poziomie.