przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Rusza konkurs żołędziowy

Rusza konkurs żołędziowy

04 Października 2017
kategoria:
News
Rusza konkurs żołędziowy

Tradycyjnie już Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie ogłasza konkurs na największą ilość zebranych żołędzi, „bączków” oraz kasztanów będących przysmakiem żubrów oraz innych zwierząt w zagrodzie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

 Żołędzie, „bączki” i kasztany są prawdziwym przysmakiem żubrów, a także saren, muflonów czy danieli. W ubiegłym roku zebrano blisko 40 ton tych jesiennych darów natury. Takiej ilości zwierzęta z zagrody nie były w stanie przejeść. Dlatego podzieliły się nimi ze stadem żubrów w Jankowicach. Do rezerwatu „Żubrowisko” przewieziono 10 ton żołędzi i kasztanów.

Żołędzie będą przyjmowane w Pokazowej Zagrodzie Żubrów od 9 października do 18 listopada w godz. 9.00 - 17.00. W konkursie mogą brać udział przedszkola, szkoły oraz dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zbierające żołędzie indywidualnie. Nagrody za największą ilość zebranych żołędzi przewidziano we wszystkich kategoriach.

Zasady konkursu:

- żołędzie trzeba dostarczyć do Pokazowej Zagrody Żubrów (Pszczyna, ul. Żorska 5) w godz. 9.00 - 17.00 do 18 listopada,

- przyjmowane są tylko posegregowane owoce dębu szypułkowego (żołędzie), dębu czerwonego (bączki) oraz kasztany,

- żołędzie i kasztany muszą być w dobrym stanie, suche i niespleśniałe,

- placówka zgłaszając się do konkursu zobowiązana jest podać aktualną liczbę podopiecznych oraz dane kontaktowe, uczestnicy indywidualni zobowiązani są podać aktualne dane adresowe i numer telefonu,

- za każdy zebrany kilogram placówka lub uczestnik konkursu otrzymuje jeden punkt. Nagrody za największą ilość zebranych żołędzi, „bączków” i kasztanów przyznawane będą w trzech kategoriach - przedszkola, szkoły i uczestnicy indywidualni,

- ogłoszenie wyników zaplanowano na 27 listopada na stronie www.zubry.pszczyna.pl oraz na profilu zagrody na Facebooku.