przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Ruszyły zapisy do biegu

Ruszyły zapisy do biegu

08 Marca 2017
kategoria:
News
Ruszyły zapisy do biegu

Rozpoczęły się zapisy do Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza. W czerwcu po raz szósty biegacze zmierzą się z trasą na dystansie 10 km poprowadzoną ulicami miasta. Do 20 marca opłata startowa wynosi 35 zł. 

W tym roku ze względu na przewidziany remont ul. Zdrojowej trasa zostanie zmodyfikowana. Organizatorzy przewidują również biegi dziecięce, w których udział bierze ponad 700 dzieci. Szczegółowe informacje dotyczące biegu znajdują się w regulaminie. Można się z nim zapoznać na stronie biegu – www.biegpszczynski.pl

- Tradycyjnie w kwietniu rozpoczną się przygotowania do zawodów. Zachęcamy amatorów, żeby pod okiem profesjonalnych trenerów wzięli udział w treningach. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie. Tym bardziej, że w zawodach startują całe rodziny – mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.- Zrobimy wszystko, żeby taki charakter imprezy utrzymać.

Treningi przygotowawcze rozpoczną się w pierwszą sobotę kwietnia. Od tego czasu, co tydzień biegacze będą spotykać się na zajęciach. Zbiórka ma miejsce na parkingu przed halą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do startu w zawodach przygotowywać będą trenerzy Marzanna Helbik oraz Mirosław Gołębiewski.