przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Smog - wspólne zło

Smog - wspólne zło

15 Listopada 2017
kategoria:
News

 

Dzieci z pszczyńskich przedszkoli oraz młodzież szkolna spotkali się na pszczyńskim rynku z okazji Dnia Czystego Powietrza. Tegoroczny happening odbył się w ramach kampanii „Nie dokarmiaj smoga”.

W trakcie spotkania na scenie zaprezentowano piosenkę promującą kampanię edukacyjno-informacyjną. Starosta pszczyński Paweł Sadza oraz burmistrz Dariusz Skrobol wręczyli nagrody w zakończonych konkursach plastycznych skierowanych do dzieci z przedszkoli i szkół.

Zakończył się konkurs ekologiczny na rysunek, plakat pod hasłem „Zielony patrol”, zorganizowany pod patronatem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Głównym zadaniem konkursu było zainteresowanie uczniów szkół podstawowych zjawiskiem niskiej emisji, negatywnymi skutkami jej oddziaływania na człowieka i środowisko naturalne oraz sposobami jej przeciwdziałania.

Komisja konkursowa obradująca w składzie: przewodnicząca - Małgorzata Tkaczyk, członkowie - Urszula Rainko i Justyna Tulaja przyznała nagrody w dwóch kategoriach wiekowych:

- szkoły podstawowe klasy I-IV

I miejsce - Mateusz Janik (Szkoła Podstawowa nr 5 Czechowice-Dziedzice)

II miejsce - Anna Szewczyk (Szkoła Podstawowa nr 2 Pszczyna)

III miejsce - Sandra Wójcik (Szkoła Podstawowa nr 4 Pszczyna)

- szkoły podstawowe klasy V-VII

I miejsce - Weronika Stanclik (Szkoła Podstawowa nr 6 Czarków)

II miejsce - Antonina Jochem (Szkoła Podstawowa nr 8 Rudołtowice)

III miejsce - Emilia Wyroba (Szkoła Podstawowa nr 8 Rudołtowice)

Po krótkim występie z młodymi ludźmi rozmawiał lekarz, Marcin Leśniewski, który otrzymał tytuł ambasadora czystego powietrza. Duża frekwencja, a także ogromne zaangażowanie świadczy o tym, że wzrasta świadomość problemu niskiej emisji.

Kampania „Nie dokarmiaj smoga!” będzie kontynuowana. To inicjatywa młodych ludzi wspierana przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Pszczyńskie Centrum Kultury, a także Przedszkole Publiczne.

 

Smog - wspólne zło