przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Święto sportu na pszczyńskim rynku

Święto sportu na pszczyńskim rynku

25 Września 2017
kategoria:
News
Święto sportu na pszczyńskim rynku

Po raz pierwszy w Pszczynie odbył się Festiwal Rekreacji i Sportu połączony z Maratonem Fitness. Rynek zamienił się w dużą sportową arenę, na której prezentowały się pszczyńskie kluby sportowe. Niezwykle widowiskowy był także maraton zumby połączony z pokazami.

Na dwa dni przed imprezą rozważano zmianę terminu. Na szczęście organizatorzy zdecydowali się zaryzykować, a pogoda okazała się bardzo łaskawa.

- Imprezę organizujemy po raz pierwszy. Dziękuję wszystkim za tak profesjonalne przygotowanie oferty. Uczestnicy i widzowie od początku aktywnie angażowali w zabawę, o co nam chodziło. Stworzyliśmy wielki sportowy piknik, podczas którego można było zapoznać się z bogatym dorobkiem naszych klubów. Widoczne były także pszczyńskie zumbiarki i SPOT Fitness. Grupy łączą sport z pomocą charytatywną, a co najważniejsze, robią to bardzo dobrze - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Wśród wystawców zaprezentowali się: Kurkowe Bractwo Strzeleckie, Stowarzyszenie Wichura, Plecówka, UST Diablak, LKS Pszczyna, UKS Pless Wale, UKŻ Moris Pszczyna, Fundacja Pszczyńska Akademia Tenisa, UKS Plesbad, Greg Team oraz klub nurkowy Beskid Divers.

Festiwal Rekreacji i Sportu połączony był z akcją charytatywną na rzecz Karoliny Wiery.

- Udało się zaktywizować uczestników, którzy wzięli udział w pokazowych zajęciach. Formuła została dobrze przyjęta i w takiej formie będziemy proponowali kolejne edycje imprezy. Sukcesem zakończyła się akcja charytatywna podczas, której zebraliśmy 8338 zł - informuje Grzegorz Kuś, współorganizator festiwalu.

Organizatorem festiwalu jest Urząd Miasta Pszczyna, MORiS, GregTeam oraz SPOT Fitness.

Święto sportu na pszczyńskim rynku