Sylwia Indeka dwukrotną wicemistrzynią Polski

03 Lipca 2018
kategoria:
News

Podczas odbywających się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2018 roku w Sieradzu PZLA Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23, Sylwia Indeka sięgnęła po dwa tytuły wicemistrzyni Polski. Startowała w biegach na 1500m i 5000m.

W biegu na 1500m Sylwia była o krok od zwycięstwa. Jednak musiała uznać wyższość  Weroniki Lizakowskiej ( KUKS Remus Kościerzyna), która na przysłowiowych kratach wyprzedziła Sylwię o 0,03 sekundy. Sylwia uzyskała najlepszy wynik w tym roku 4:21,02, natomiast Weronika rekord życiowy 4:20,99. Trzecia na mecie w biegu na 1500m Aleksandra Hołda (AZS AWF Warszawa) zwyciężyła w następnym dniu mistrzostw w biegu na 5000m, w którym debiutowała nasza reprezentantka.

Bieg do 3 km rozgrywany był w spokojnym tempie. Gdy Ola Hołda- liderka tabel, przyspieszyła na ostatnich dwóch kilometrach, Sylwia nie mając doświadczenia na tym dystansie, a też nie będąc pewna swoich możliwości, nieco została za prowadzącymi. Jednak gdy do mety zostało 250m Sylwia zdecydowała się na długi finisz i  z czwartej pozycji przesunęła się na drugie miejsce mocno zbliżając się do zwyciężczyni biegu. Sylwia uzyskała, wynik 17:06,68.

Dwa srebrne medale zdobyte na Mistrzostwach Polski to ogromny sukces, biorąc pod uwagę fakt z jakimi problemami zdrowotnymi borykała się Sylwia w okresie przygotowawczym do sezonu. Zawodniczka, która zdobyła 12 medali Mistrzostw Polski ( 5 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy), będąc mistrzynią Polski Młodziczek, Juniorek Młodszych i Juniorek oraz członkinią Kadry Polski i reprezentantką kraju w zawodach rangi mistrzowskiej, zasługuje na miano "twardzielki", dla której nie ma rzeczy niemożliwych.

Dwa srebrne medale dorzucone przez Sylwię do naszego koszyka, zwiększyły jego objętość do 41 sztuk!

Cieszymy się i czekamy  pracując na kolejne...

Przed Sylwią start 7 czerwca br.w meczu międzypaństwowym U23  Słowenia- Czechy- Węgry- Polska w Krakowie i wraz z Natanem udział w PZLA Mistrzostwach Polski 20-22.07.2018 roku w Lublinie.