przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Trwa remont kościoła w Łące

Trwa remont kościoła w Łące

04 Lipca 2019
kategoria:
News
Trwa remont kościoła w Łące

Gmina Pszczyna udzieliła dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy budynku wpisanym do rejestru zabytków. Dotacja w wysokości 10.000 zł trafiła do Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Św. Mikołaja w Łące.

 

- Od wielu lat gmina wspiera działania związane z odrestaurowaniem zabytkowych obiektów. Dzięki temu można uchronić je przed zniszczeniem. Wielokrotnie przeznaczaliśmy środki na dofinansowanie prac remontowych i konserwatorskich obiektów zabytkowych takich jak kościół w Ćwiklicach, rzeźbę św. Michała Archanioła, a także konserwację obrazów Stacji Drogi Krzyżowej w Kościele Parafialnym w Wiśle Małej, czy krzyża przy ul. Partyzantów - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

 

Dotacja została przeznaczona na odnowienie stolarki drzwiowej budynku kościoła od zewnątrz. Prace maja zakończyć się do 31 grudnia 2019 roku.

 

Obecnie w kościele trwa również wymiana pokrycia dachowego oraz odnowa elewacji. W poprzednich tygodniach odrestaurowane zostały krzyże na szczycie kościoła oraz dzwonnicy przykościelnej.