przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Trwa termomodernizacja "Jedynki"

Trwa termomodernizacja "Jedynki"

20 Lutego 2018
kategoria:
News
Trwa termomodernizacja "Jedynki"

Nowe okna, docieplone mury, zmodernizowana kotłownia - tak w tym roku wyglądać będzie Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich. Trwają prace związane z termomodernizacją budynku.

W obiekcie wymieniono już wszystkie okna. Obecnie wykonawca remontu prowadzi prace związane z ociepleniem fundamentów, a także wymianą instalacji c.o.

- To ogromna inwestycja, która jest konieczna. Budynek ma prawie osiemdziesiąt lat. Wymiana starych okien i instalacji pozwoli osiągnąć zamierzone efekty energetyczne. To kolejny obiekt, w którym przeprowadzamy kompleksową termomodernizację. W ubiegłym roku zakończyliśmy podobną inwestycję w Wiśle Małej, a wcześniej na os. Daszyńskiego. W najbliższym czasie będziemy przygotowywali wnioski o dofinansowanie w szkołach montażu instalacji odnawialnych źródeł energii - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Wykonawca ma czas, aby budynek „Jedynki” oddać do 31 sierpnia 2018 roku. Projekt zakłada wymianę źródeł ciepła, termomodernizację ścian piwnic i fundamentów, ścian budynku, a także wymianę instalacji c.o. oraz modernizację instalacji c.w.u. i kotłowni. Oszczędności uda się uzyskać także poprzez wymianę okien i drzwi.

Budynek został wzniesiony w 1939 roku. Obiekt składa się z bloku głównego o 3 kondygnacjach nadziemnych oraz 1 kondygnacji podziemnej. Do budynku głównego szkoły została dobudowana sala gimnastyczna ze sceną i częściowym podpiwniczeniem.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach.

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, działanie: 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej.

Na tę inwestycję Urząd Miejski przeznaczy prawie 3 699 978 mln zł. To kolejny krok w walce z ograniczaniem niskiej emisji. Żadna placówka oświatowa nie jest już dzisiaj opalana węglem.