przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Umowa na przebudowę ul. Mickiewicza podpisanaUmowa na przebudowę ul. Mickiewicza podpisana

Umowa na przebudowę ul. Mickiewicza podpisanaUmowa na przebudowę ul. Mickiewicza podpisana

04 Kwietnia 2017
kategoria:
News
Umowa na przebudowę ul. Mickiewicza podpisanaUmow

zdjęcie - podpisanie umowyZ początkiem kwietnia burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podpisał z wykonawcą umowę na przebudowę ul. Mickiewicza w Piasku. Inwestycja kosztować będzie 686 746,70 zł. 

Przetarg wygrała firma Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne ROL-BUD z Kobielic.

Zanim rozpoczną się prace budowlane, przygotowana zostanie infrastruktura pod budowę kanalizację sanitarnej. Prace potrwają do końca kwietnia.  Po ich zakończeniu rozpocznie się przebudowa drogi wraz z budową kanalizacji deszczowej.  Ostatecznie na 450 metrach ul. Mickiewicza położona zostanie kostka betonowa.

- Jak co roku wiosną rozpoczynamy najważniejsze drogowe inwestycje. W najbliższym czasie rozpocznie się przebudowa ul. Mickiewicza w Piasku. Przygotowaliśmy teren pod przebudowę całego ciągu ul. Bogedaina w Pszczynie, gdzie oprócz robót drogowych powstał projekt zieleni. Zakłada on uzupełnienie starej alei bukowej oraz nowe nasadzenia w miejscy chorych drzew. Gmina Pszczyna w tym roku partycypuje w kosztach przebudowy ul. Zdrojowej. W ramach porozumienia przekazaliśmy Powiatowi Pszczyńskiemu 1 696 439 zł. To oczywiście tylko część zadań w zakresie transportu. Na bieżąco będziemy informowali mieszkańców o kolejnych inwestycjach – powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.