przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Umowa na stadion podpisana

Umowa na stadion podpisana

14 Maja 2019
kategoria:
News
Umowa na stadion podpisana

We wtorek 14 maja br. w Urzędzie Miejskim burmistrz Dariusz Skrobol podpisał umowę na przebudowę stadionu miejskiego im. Jana Larysza w Pszczynie. Wykonawcą inwestycji jest Gardenia Sport Sp. z o.o. z Warszawy.

Na przebudowanym obiekcie powstanie sześciotorowa bieżnia o długości 400 metrów, dodatkowy pas z rowem z wodą do biegów z przeszkodami, a także ośmiotorowa bieżnia prosta do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, dwustronna skocznia do skoku o tyczce z rozbiegiem, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem zakończone wspólną zeskocznią wypełnioną piaskiem, rzutnia do pchnięcia kulą, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie rzutnie do rzutu oszczepem z rozbiegiem i sektorem rzutów na płycie boiska, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem otoczone klatką ochronną z polem wyrzutu na płytę boiska.

Powstaną również budynki zaplecza, nowa płyta boiska, odwodnienie stadionu oraz terenów wybrukowanych, ciągi komunikacyjne i nowe oświetlenie stadionu.

Gmina Pszczyna przeznaczy na tą inwestycję blisko 7 mln zł. Ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej 2018” udało się pozyskać dotację w wysokości 2 mln zł.