przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Urząd wyłonił wykonawcę Słonecznej i Dobrawy

Urząd wyłonił wykonawcę Słonecznej i Dobrawy

23 Lutego 2018
kategoria:
News
Urząd wyłonił wykonawcę Słonecznej i Dobrawy

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „Drogopol” z Katowic odpowiedzialne będzie za przebudowę ul. Słonecznej i ul. Henryka Brodatego oraz rozbudowę ul. Dobrawy w Pszczynie. To wynik toczącego się postepowania przetargowego.


W piątek 23 lutego burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podpisał umowę z wykonawcą. Na realizację inwestycji Urząd Miejski przeznaczy 6 605 217,07 zł.

- Podpisałem umowę na realizację największej drogowej inwestycji w 2018 roku, która poprawi komunikację na os. Piastów i os. Kolonia Jasna. Inwestycja w stu procentach finansowana jest z naszych środków. Kluczową kwestią jest poprawa bezpieczeństwa poprzez budowę ronda. Dotychczas na skrzyżowaniu ul. Słonecznej z ul. Skłodowskiej dochodziło do wielu kolizji - mówi burmistrz Dariusz Skrobol

Na ul. Słonecznej wykonana zostanie m.in. nowa konstrukcja dwóch jezdni o szerokości 5,5m każda, na którą składać się będzie pas ruchu o szerokości 3,0m oraz pas postojowy o szerokości 2,5m. Wzdłuż przedmiotowej ulicy zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5m odsunięty od jezdni i rozdzielony pasem zieleni o szerokości 2,0m. Po drugiej stronie ścieżkę rowerową o szerokości 2,0m odsuniętą od jezdni o 0,75m oraz chodnik o szerokości 1,5m.

Na ul. Dobrawy zaprojektowana jezdnia będzie miała szerokość 7,0m, po lewej stronie drogi zlokalizowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m odsunięty od stanowisk postojowych pasem zieleni o szerokości od 1,0 m do 3,75m przechodzący następnie w chodnik o szerokości 2,0m.

Odcinek trzeci obejmuje część drogi przebiegającej od ul. Dobrawy do drogi wojewódzkiej nr 933. Długość drogi wynosi 0,1km Zaprojektowano jezdnię o szerokości 7,0m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,8m ulepszonymi kostką betonową.