przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Urząd zakupił kolejne kompostowniki

Urząd zakupił kolejne kompostowniki

11 Września 2017
kategoria:
News
Urząd zakupił kolejne kompostowniki

Będą one wydawane od wtorku 12 września. Przypomnijmy, iż Urząd Miejski w Pszczynie realizuje program bezpłatnego użyczania mieszkańcom kompostowników o poj. 900 l.

W sierpniu do pszczyńskiego ratusza wpłynęło ponad 1500 wniosków. Wydano wówczas 820 kompostowników. Już wtedy było wiadomo, że zainteresowanie jest zdecydowanie większe, dlatego zdecydowano się na kolejne zakupy.

- Kompostowanie umożliwi dzisiaj przede wszystkim utrzymanie obecnej opłaty śmieciowej. Moim pomysłem było ustawienie kontenerów na odpady zielone, gdzie mieszkańcy mogli bezpłatnie i bez limitów wrzucać trawę ze swoich posesji. System sprawnie funkcjonował kilka lat. Dzisiaj niestety jest to prawnie niemożliwe, a my musimy podporządkować się zaleceniom - mówił na początku września burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, który zapowiedział, że w okresie jesieni, w miejscach, gdzie mieszkańcy mają problemy z opadem liści z drzew znajdujących się na gminnych działkach, w wybrane weekendy będą podstawione kontenery. Liście będą odbierane bezpłatnie.