przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/W Rudołtowicach powstała nowa skocznia w dal, w Wiśle Wielkiej plac zabaw

W Rudołtowicach powstała nowa skocznia w dal, w Wiśle Wielkiej plac zabaw

25 Listopada 2021
kategoria:
News
W Rudołtowicach powstała nowa skocznia w dal, w

W ostatnich dniach zakończyła się budowa skoczni w dal w Rudołtowicach. Inwestycja została zrealizowana ze środków gminnych w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Będzie służyć dzieciom i młodzieży aktywnie spędzającej czas na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 im. J. Weszki.

- W Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim często można zaobserwować propozycje inwestycji związanych z budową placów zabaw, terenów zielonych czy rozbudową infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. To słuszny kierunek. Żyjemy w czasach, gdy sporą część dnia spędzamy przy biurkach, przed komputerami, w zamkniętych pomieszczeniach. Przedsięwzięcia ukierunkowane na aktywizację dzieci, młodzieży i osób dorosłych są więc jak najbardziej wskazane - podkreśla burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Zgodnie z wnioskiem mieszkańców nowa skocznia do skoku w dal powstała w miejscu starej bieżni. Rozbieg skoczni został wyposażony w nawierzchnię syntetyczną poliuretanową. W celu zwiększenia bezpieczeństwa osób korzystających teren wokół zabezpieczony został elastycznymi obrzeżami. Wartość inwestycji wyniosła 48.435,98 zł.

Inwestycja w Rudołtowicach nie jest jedyną. Kilka tygodni wcześniej w Wiśle Wielkiej oddano do użytku nowy plac zabaw, który znajduje się przy ulicy Słonecznej. Obok dużego zestawu zabawowego zamontowano dwuosobową huśtawkę oraz bujak na sprężynie. Teren zabezpieczono matami gumowymi. Wokół placu zabaw wykonano ogrodzenie panelowe. Koszt inwestycji, również zgłoszonej w ramach PBO, wyniósł 72.510,11 zł.