przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Więcej kamer na ulicach

Więcej kamer na ulicach

27 Marca 2017
kategoria:
News
Więcej kamer na ulicach

zdjęcie monitoringZ początkiem roku system miejskiego monitoringu został rozbudowany o kolejne pięć kamer. Obecnie jest ich już siedemnaście. 

Wszystkie kamery rejestrują obraz przez całą dobę. Stale przy monitorach pracuje dyżurny Straży Miejskiej, który w razie nieprzewidzianych sytuacji uruchamia odpowiednie patrole. Dzięki systemowi monitoringu można podglądać obraz z pszczyńskiego rynku, gdzie znajdują się trzy kamery. Obserwowane jest również centrum miasta. Kamery rejestrują ruch m.in. na ulicach Piastowskiej, Warownej, Dobrawy, Broniewskiego, Basztowej, Tkackiej, Piwowarskiej. Monitorowany jest parking przy ul. Chrobrego, plac zabaw przy TPD oraz skate park.

Ostatnio obraz przesyłany jest również z osiedla Piastów (ul. Kazimierza Wielkiego), skrzyżowania ulic Kopernika i Poniatowskiego, Kopernika i Dworcowej, parkingu przy banku ING, a także z parku pszczyńskiego.

Kamery mają pojawić się również w sąsiedztwie planowanego Centrum Przesiadkowego oraz skrzyżowania ulic Słonecznej z Curie Skłodowskiej, gdzie planowana jest budowa ronda.

- Rozbudowany system monitoringu znacznie poprawia bezpieczeństwo mieszkańców i ułatwia pracę służbom mundurowym. Zrobiliśmy analizę wdrożenia inteligentnych systemów monitorujących. Chcielibyśmy iść krok dalej i takie rozwiązania wdrożyć w naszej gminie. Nowoczesne technologie pozwalają na błyskawiczne reakcje w miejscach, gdzie są popełniane przestępstwa bądź dochodzi do wypadków. Będę o tym systemie rozmawiał z radnymi – komentuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Nowoczesne systemy monitoringu automatycznie dokonują analiz, a w sytuacji, kiedy w obrazie kamery wyłapane jest nietypowe zdarzenie, system zgłasza informację o zagrożeniu.