przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Wiesław Maroń otrzymał Ławeczkę Księżnej Daisy

Wiesław Maroń otrzymał Ławeczkę Księżnej Daisy

11 Września 2019
kategoria:
News
Wiesław Maroń otrzymał Ławeczkę Księżnej Da

Tradycyjnie w trakcie Dni Pszczyny burmistrz Dariusz Skrobol wręcza Ławeczkę Księżnej Daisy. To wyróżnienie dla osób, które w sposób szczególny angażują się w życie pszczyńskiej społeczności. W tym roku nagroda trafiła do Wiesława Maronia.

W 1974 roku uzyskał on dyplom lekarza. Był założycielem i długoletnim ordynatorem oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Wiesław Maroń był również twórcą i prezesem działającego w latach 1996 - 2010 Stowarzyszenia dla Ortopedii Ziemi Pszczyńskiej ORTYNA. Od 25 lat jest lekarzem kadry narodowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W trakcie swojej pracy zawodowej wielokrotnie towarzyszył reprezentacji podczas Olimpiady w Atlancie, Mistrzostw Świata i Europy, a także meczów rozgrywanych w ramach Ligi Światowej. Był świadkiem kiedy biało-czerwoni sięgali po najwyższe laury.

Wiesław Maroń angażował się również w rozwój pszczyńskiej siatkówki. Był działaczem społecznym, któremu zależało na sukcesach pszczyńskiej siatkówki. To właśnie w trakcie jego pracy drużyna PLKS-u Pszczyna po raz pierwszy w historii awansowała do I ligi.