przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Zbiorowe zakupy - tańszy gaz

Zbiorowe zakupy - tańszy gaz

20 Grudnia 2017
kategoria:
News
Zbiorowe zakupy - tańszy gaz

Spółka Hermes Energy Group S.A. zwyciężyła w przetargu na dostawę gazu do placówek należących do Gminy Pszczyna. Postępowanie zostało zorganizowane przez Urząd Gminy w Pszczynie, który przewodniczył grupie zakupowej liczącej
32 podmioty.

Wśród nowych odbiorców błękitnego paliwa znalazły się m.in. Urząd Miejski, Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, szkoły i przedszkola.

- Zwyciężając w przetargu organizowanym w ramach grupy zakupowej udowadniamy, że doskonale radzimy sobie w warunkach wymagającej konkurencji rynkowej - zauważa Piotr Kasprzak, członek zarządu ds. operacyjnych HEG. - My pozyskaliśmy znaczącego i stabilnego Klienta, natomiast Gmina Pszczyna otrzymała najkorzystniejszą ofertę.

- Od trzech lat w gminie Pszczyna dokonujemy zbiorowych zakupów na dostawę gazu. Podpisaliśmy umowę z firmą, która dostarczy paliwo do ponad trzydziestu podmiotów. Są to jednostki organizacyjne gminy, spółki, a także placówki oświatowe. Takie działanie pozwala wypracować olbrzymie oszczędności. Podobnie praktyki stosujemy w przypadku zakupów energii elektrycznej. W ostatnich latach znacznie obniżyliśmy rachunki za prąd - mówi Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny.

To nie jedyny przetarg, który ostatnio wygrała spółka HEG. Od 2018 roku firma będzie dostarczać gaz do gminnych ośrodków m. in. w Szczyrku i Wiśle.