przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Wyniki wyszukiwania

Aktualności

 • Znaleziono 144 wiadomości.

 • 20 Września 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Pszczyński Budżet Obywatelski 2018 - Trwa głosowanie

  Pszczyński Budżet Obywatelski 2018 - Trwa głosowanie

 • 18 Września 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Powiatowy Inspektor Weterynarii informuje

  W związku ze stwierdzeniem trzech przypadków zgnilca amerykańskiego pszczół w miejscowości Radostowice położonej na terenie gminy Suszec oraz w miejscowości Łąka, położonej na terenie gminy Pszczyna, należących do powiatu pszczyńskiego apelujemy o uwagę oraz prosimy o zapoznanie się z instrukcją zakazów oraz nakazów na tym terenie, które znajdują się w załącznikach.

 • 11 Września 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Spotkania informacyjno - konsultacyjne dla Grantobiorców

  Już wkrótce, bo w październiku br., w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska” rusza pierwszy nabór wniosków o powierzenie grantów.

 • 08 Września 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  1 września br. rozpoczął działalność Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) łączy część zadań Agencji Rynku Rolnego (ARR) oraz zadania Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR), które od 1 września 2017 roku przestały istnieć na podstawie ustawy z dnia 10 lutego 2017 roku o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa (Dz. U. 2017 poz. 623).

 • 30 Sierpnia 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Wybierają Sołtysa Roku i Sołectwo Roku 2017

  Wybierają Sołtysa Roku i Sołectwo Roku 2017 w województwie śląskim. W akcji Dziennika Zachodniego pod patronatem Wojciecha Saługi, marszałka woj. śląskiego, mieszkańcy wybiorą najpopularniejszego sołtysa i sołectwo w naszym regionie.

 • 25 Sierpnia 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Informacja Burmistrza Pszczyny

  Burmistrz Pszczyny informuje, że zgodnie z zasadami określonymi w Uchwale Nr XXXVII/435/09 Rady Miejskiej w Pszczynie z dnia 25 czerwca 2009 roku, począwszy od dnia 25 sierpnia 2017 roku można składać wnioski o udzielenie dotacji na rok 2017 na przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich, budowlanych przy zabytkach ruchomych - figurach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie gminy Pszczyna.

 • 24 Sierpnia 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  "Express(owa) pomoc" zawita do Pszczyny

  Zaledwie co piąty Polak - w przypadku, gdy ktoś potrzebuje pomocy - potrafi i stara się jej udzielić. Nie wiesz jak to zrobić? Naucz się w ramach projektu "Express(owa) pomoc". Tym razem akcja odbędzie się w Pszczynie.   "Express(owa) pomoc" to projekt Radia Express FM, realizowany wspólnie z ratownikami medycznymi z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach oraz z policją - w tym przypadku: Komendą Powiatową Policji w

 • 23 Sierpnia 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Przeczytają fragmenty "Wesela"

  W sobotę, 2 września o godzinie 10:00 pod siedzibą Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie (ul. Piastowska 1) rozpocznie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem czytać będziemy fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego."Wesele

 • 18 Sierpnia 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Plany polowań w sezonie 2017/2018

  Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol informuje mieszkańców gminy Pszczyna o planach polowań w sezonie 2017/2018, prowadzonych przez Koła Łowieckie: „Żubr”, „Leśnik”, „Bażaniec”.

 • 17 Sierpnia 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Dni Pszczyny: Stojaki na rowery przy wejściach do parku

  Stojaki na rowery będą ustawione przy wejściach do parku - przypominają organizatorzy Dni Pszczyny, którzy zwracają uwagę, iż na terenie imprezy masowej w sobotę i niedzielę obowiązuje zakaz wprowadzania rowerów.