przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności

Aktualności

 • Znaleziono 302 wiadomości.

 • Sonda top 5 zamków i pałaców
  08 Września 2017
  kategoria:
  News

  Sonda top 5 zamków i pałaców

  Na portalu www.polska.travel.pl internauci wybierają najlepszy pałac w Polsce. Wśród propozycji znalazło się Muzeum Zamkowe w Pszczynie.  

 • „Święcie Rękodzielników”
  08 Września 2017
  kategoria:
  News

  „Święcie Rękodzielników”

  Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej serdecznie zaprasza do udziału w „Święcie Rękodzielników”, które odbędzie się 9 września 2017 roku w godzinach od 13:00 do 17:00 w Skansenie „Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej”.

 • 08 Września 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  1 września br. rozpoczął działalność Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) łączy część zadań Agencji Rynku Rolnego (ARR) oraz zadania Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR), które od 1 września 2017 roku przestały istnieć na podstawie ustawy z dnia 10 lutego 2017 roku o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa (Dz. U. 2017 poz. 623).

 • Nie ma już trylinki na części Krasińskiego
  06 Września 2017
  kategoria:
  News

  Nie ma już trylinki na części Krasińskiego

  Po zakończeniu roku szkolnego rozpoczęto prace na części ul. Krasińskiego pomiędzy ulicami Juliusza Słowackiego, a Marii Konopnickiej w Pszczynie. W miejscu starej nawierzchni z trylinki pojawia się nowa nawierzchnia asfaltowa.

 • Przedszkole w Porębie już działa
  05 Września 2017
  kategoria:
  News

  Przedszkole w Porębie już działa

  Od 1 września działa w Porębie nowe przedszkole. Dzięki inwestycji powstało 50 nowych miejsc. W poniedziałek 4 września grupę przedszkolaków odwiedził burmistrz Pszczyny, który chciał zobaczyć jak dzieci czują się w nowej placówce.

 • Dzień Baniek Mydlanych
  05 Września 2017
  kategoria:
  News

  Dzień Baniek Mydlanych

  W sobotę  na rynku odbędzie się  "Dzień Baniek Mydlanych". Ideą imprezy jest zgromadzenie całych rodzin wraz z dziećmi aby każdy mógł oddać się beztroskiej zabawie puszczania wielkich, kolorowych baniek mydlanych.

 • To były piękne dożynki
  04 Września 2017
  kategoria:
  News

  To były piękne dożynki

  Gospodarzem tegorocznych dożynek gminy Pszczyna było sołectwo Czarków. Uroczystości rozpoczęły się w niedzielę 3 września od mszy św. w kościele pw. św. Józefa Robotnika. Następnie barwny korowód udał się na boisko sportowe. Tam zaplanowano dalszą część obchodów.  

 • Czytali fragmenty "Wesela"
  04 Września 2017
  kategoria:
  News

  Czytali fragmenty "Wesela"

  W sobotę 2 września w Miejsko-Powiatowej Bibliotece w Pszczynie czytano fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok, którzy zaprezentowali jedną ze scen dramatu.

 • 01 Września 2017
  kategoria:
  News

  Pszczyński Budżet Obywatelski 2018 - Jak głosować

  Zobacz jak głosować!

 • Adresy głosowania tradycyjnego do PBO 2018
  01 Września 2017
  kategoria:
  News

  Adresy głosowania tradycyjnego do PBO 2018

  Jak co roku głosowanie do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego przebiega za pośrednictwem panelu do głosowania na stronie internetowej www.obywatelski.pszczyna.pl oraz, dla wszystkich nie korzystających z Internetu, na tradycyjnych kartach do głosowania.