przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności

Aktualności

 • Znaleziono 308 wiadomości.

 • Nauczyciele odebrali akty mianowania
  30 Sierpnia 2017
  kategoria:
  News

  Nauczyciele odebrali akty mianowania

  Akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego wręczył burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol dwudziestu dwóm nauczycielom z terenu gminy Pszczyna.

 • 30 Sierpnia 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Wybierają Sołtysa Roku i Sołectwo Roku 2017

  Wybierają Sołtysa Roku i Sołectwo Roku 2017 w województwie śląskim. W akcji Dziennika Zachodniego pod patronatem Wojciecha Saługi, marszałka woj. śląskiego, mieszkańcy wybiorą najpopularniejszego sołtysa i sołectwo w naszym regionie.

 • Rodzinne świętowanie w skansenie
  30 Sierpnia 2017
  kategoria:
  News

  Rodzinne świętowanie w skansenie

  Urząd Miejski, zarząd osiedla Siedlice, zarząd osiedla Śródmieście, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej oraz karczma „u Richarda” serdecznie zapraszają na „Rodzinne świętowanie w skansenie”.

 • Trwają zapisy do nocnego biegu dla Hospcjum Ojca
  29 Sierpnia 2017
  kategoria:
  News

  Trwają zapisy do nocnego biegu dla Hospcjum Ojca Pio

  Za niespełna miesiąc odbędzie się II Nocny Bieg Pszczyński dla Hospicjium Ojca Pio z Pszczyny. Do udziału w imprezie zgłosiło się obecnie 392 osoby. Po raz pierwszy wystartuje również grupa Nordic Walking.

 • 10 mln zł na wymianę kotłów i termomodernizacj
  29 Sierpnia 2017
  kategoria:
  News

  10 mln zł na wymianę kotłów i termomodernizację budynków

  Ponad 10 mln zł kosztował będzie I etap wymiany starych, niskosprawnych kotłów oraz termomodernizacja budynków. Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pozytywnie zaopiniował i skierował do decyzji Rady Nadzorczej Funduszu wniosek o udzieleniu gminie Pszczyna dofinansowania w formie pożyczki w kwocie 4 842 600 zł.

 • Pszczyński Budżet Obywatelski: Komisja zakończy
  28 Sierpnia 2017
  kategoria:
  News

  Pszczyński Budżet Obywatelski: Komisja zakończyła weryfikację projektów

  Komisja zakończyła dwumiesięczny okres pracy z autorami propozycji projektów. Efektem jest lista propozycji, które da się zrealizować jeśli tylko wskażą je Państwo w głosowaniu jako najbardziej potrzebne dla naszych społeczności.

 • Dni Reformacji na Ziemi Pszczyńskiej
  28 Sierpnia 2017
  kategoria:
  News

  Dni Reformacji na Ziemi Pszczyńskiej

  Od Diecezjalnego Pożegnania Wakacji rozpoczęły się Dni Reformacji na Ziemi Pszczyńskiej obchodzone w ramach 500 lat Reformacji. Uroczystości trwały przez cały weekend.

 • 25 Sierpnia 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Informacja Burmistrza Pszczyny

  Burmistrz Pszczyny informuje, że zgodnie z zasadami określonymi w Uchwale Nr XXXVII/435/09 Rady Miejskiej w Pszczynie z dnia 25 czerwca 2009 roku, począwszy od dnia 25 sierpnia 2017 roku można składać wnioski o udzielenie dotacji na rok 2017 na przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich, budowlanych przy zabytkach ruchomych - figurach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie gminy Pszczyna.

 • 24 Sierpnia 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  "Express(owa) pomoc" zawita do Pszczyny

  Zaledwie co piąty Polak - w przypadku, gdy ktoś potrzebuje pomocy - potrafi i stara się jej udzielić. Nie wiesz jak to zrobić? Naucz się w ramach projektu "Express(owa) pomoc". Tym razem akcja odbędzie się w Pszczynie.   "Express(owa) pomoc" to projekt Radia Express FM, realizowany wspólnie z ratownikami medycznymi z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach oraz z policją - w tym przypadku: Komendą Powiatową Policji w

 • Film promujący Ośrodek Sportów Wodnych
  23 Sierpnia 2017
  kategoria:
  News

  Film promujący Ośrodek Sportów Wodnych

  Film promujący Ośrodek Sportów Wodnych