przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności

Aktualności

 • Znaleziono 308 wiadomości.

 • Ponad 20 tys. osób odwiedziło pszczyńskie lodow
  15 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Ponad 20 tys. osób odwiedziło pszczyńskie lodowisko

  Z pszczyńskiego rynku znika lodowisko. Miejska ślizgawka czynna była od początku grudnia. Skorzystało z niej ponad 20 tys. osób, nie licząc uczniów pszczyńskich szkół, którzy na lód wyjeżdżali w ramach zajęć.

 • Do 17 marca Urząd zbiera ankiety od chętnych do
  15 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Do 17 marca Urząd zbiera ankiety od chętnych do wymiany pieca i termomodernizacji

  Program wymiany starych pieców, a także termomodernizacji budynków, który uruchomi Urząd Miejski w Pszczynie jest jednym z najbardziej komentowanych i wyczekiwanych projektów. Takie opinie kierują do burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola mieszkańcy – którzy chcą, aby w Pszczynie jak najszybciej uporać się z problemem smogu. 

 • 15 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Pszczyna i Paskov otrzymały 55 tys. EUR na wspólny projekt

  Gmina Pszczyna, a także czeska miejscowość Paskov otrzymały 55 640 EUR na realizację wspólnego projektu. Pieniądze pochodzą z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska. Głównym celem jest rozwój turystyki na terenach przygranicznych.

 • Powitanie wiosny w skansenie
  14 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Powitanie wiosny w skansenie

  Zima powoli szykuje się do odejścia, a my z każdym dniem coraz bardziej zbliżamy się do zmiany pór roku. W dniach 21-23 marca w Skansenie – Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej dzieci poszukają pierwszych oznak wiosny oraz poznają dawne obrzędy związane ze zmianą pór roku.

 • Uczniowie z Łąki mobilizują siły
  14 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Uczniowie z Łąki mobilizują siły

  Ognisko Muzyczne, Burmistrz Pszczyny, Restauracja Sztamfer i serwis Gryfnie.com wspierają uczniów z Łąki w wygraniu 30 000 zł. 

 • Asfalt zamiast trylinki
  13 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Asfalt zamiast trylinki

  Do końca sierpnia będzie miał czas wykonawca na przebudowę części ul. Krasińskiego pomiędzy ulicami Juliusza Słowackiego, a Marii Konopnickiej w Pszczynie. 

 • Trwa budowa przedszkoli w Piasku i Porębie – b
  13 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Trwa budowa przedszkoli w Piasku i Porębie – będą kolejne

  Zmiana reformy oświatowej spowodowała, że na terenie gminy Pszczyna utworzona została nowa sieć szkół. Przepisy, które wejdą w życie 1 września 2017 roku nakładają na samorządy dodatkowe obowiązki – zapewnienie miejsca w przedszkolach trzylatkom, dla których na dzień dzisiejszy brakuje miejsc. 

 • Pszczyna ma najlepszą informację turystyczną na
  10 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Pszczyna ma najlepszą informację turystyczną na Śląsku!

  Potwierdzają to badania Śląskiej Organizacji Turystycznej. Na ostateczny wynik składała się suma punktów z trzech audytów - bezpośredniego, mailowego i telefonicznego. 

 • 09 Marca 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Zebranie sprawozdawczo-wyborcze na osiedlu Siedlice

  Burmistrz Pszczyny zaprasza mieszkańców osiedla Siedlice na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się 15.03.2017 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie przy ul. Bogedaina 1. 

 • Ruszyły zapisy do biegu
  08 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Ruszyły zapisy do biegu

  Rozpoczęły się zapisy do Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza. W czerwcu po raz szósty biegacze zmierzą się z trasą na dystansie 10 km poprowadzoną ulicami miasta. Do 20 marca opłata startowa wynosi 35 zł.