przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności

Aktualności

 • Znaleziono 305 wiadomości.

 • Dni Pszczyny bardziej pszczyńskie
  08 Lutego 2017
  kategoria:
  News

  Dni Pszczyny bardziej pszczyńskie

  W sobotę na dużej scenie wystąpi zespół Cree, w niedzielę na zakończenie Dni Pszczyny wystąpi największa gwiazda – Lady Pank. Niewątpliwie tegoroczna impreza powinna być najbardziej „pszczyńska” z dotychczasowych edycji. Święto miasta tradycyjnie odbędzie się w przedostatni weekend sierpnia.

 • Terminy zebrań na osiedlach i w sołectwach
  08 Lutego 2017
  kategoria:
  News

  Terminy zebrań na osiedlach i w sołectwach

  Od spotkania w Porębie rozpocznie się cykl zebrań sprawozdawczych we wszystkich jednostkach pomocniczych gminy. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbędzie się jedynie na osiedlu Siedlce. 

 • Goście z Ukrainy podglądali pszczyńskie rozwią
  08 Lutego 2017
  kategoria:
  News

  Goście z Ukrainy podglądali pszczyńskie rozwiązania

  Przedstawiciele administracji obwodu donieckiego odwiedzili Pszczynę. Dzięki wizycie w Polsce dowiedzą się również jak funkcjonują samorządy Krakowa, Oświęcimia, Niepołomic oraz Chrzanowa. 

 • SCT Wilson Cup Pszczyna
  07 Lutego 2017
  kategoria:
  News

  SCT Wilson Cup Pszczyna

  Od piątku do niedzieli trwała rywalizacja tenisistów w ramach SCT Wilson Cup Pszczyna. Pierwsze miejsce zajął Marek Mrozek. Z finalistami spotkał się burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, który wraz z organizatorami turnieju wręczył pamiątkowe puchary.

 • Biesiada Śląska w PCKulu
  07 Lutego 2017
  kategoria:
  News

  Biesiada Śląska w PCKulu

  Pszczyńskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert pn. „Biesiada Śląska”. Niemal dwie i pół godziny świetnej zabawy zapewnią: Mona Lisa, Grzegorz Stasiak oraz Kabaret  Masztalscy. 

 • Informacje dotyczące nowych zasad wycinki drzew
  07 Lutego 2017
  kategoria:
  News

  Informacje dotyczące nowych zasad wycinki drzew

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach informuje o nowych przepisach w zakresie wycinki drzew. Od 1 stycznia 2017 r. obowiązują nowe przepisy związane z usuwaniem drzew i krzewów. 

 • Kolejna rewolucja śmieciowa
  01 Lutego 2017
  kategoria:
  News

  Kolejna rewolucja śmieciowa

  Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska, od 1 lipca 2017 roku zmienią się zasady segregacji śmieci w całej Polsce. Zmiany odczują mieszkańcy Pszczyny, gdzie zamiast dotychczasowego jednego worka do selektywnej zbiórki pojawi się kilka – oddzielne na papier, szkoło, a także tworzywa i metale. Osobno zbierane będą także odpady bio.

 • Jubilaci ponownie złożyli przysięgę
  01 Lutego 2017
  kategoria:
  News

  Jubilaci ponownie złożyli przysięgę

  Medal Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczył burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Otrzymały je pary, które żyją w związku małżeńskim 50 lat. Podczas uroczystego spotkania, które odbyło się 1 lutego w restauracji u Mikołajca sześć par mogło pochwalić się stażem o dziesięć lat dłuższym.

 • Zaproszenie na spotkanie przedstawicieli organiza
  30 Stycznia 2017
  kategoria:
  News

  Zaproszenie na spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych

  Powiatowe Centrum Organizacji Pozarządowych działając w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie opracowuje plan szkoleń pracowników i wolontariuszy działających w organizacjach pozarządowych. W związku z powyższym mamy zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w spotkaniu integracyjnym organizowanym dla wszystkich organizacji pozarządowych  działających na terenie powiatu pszczyńskiego

 • 27 Stycznia 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

  Poniżej publikujemy ogłoszenie Burmistrza Pszczyny o konsultacjach społecznych projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Pszczynie dotyczącej wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy Pszczyna na lata 2016-2020.