przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności

Aktualności

 • Znaleziono 485 wiadomości.

 • Na Osiedlu Piastów utworzono nową szkołę podst
  11 Września 2017
  kategoria:
  News

  Na Osiedlu Piastów utworzono nową szkołę podstawową

  Dokładnie tydzień temu uczniowie powrócili do nauki. Reforma edukacji spowodowała, że na terenie gminy Pszczyna utworzono nową sieć szkół. Wygaszone zostały gimnazja, natomiast funkcjonować będą ośmioletnie szkoły podstawowe, czteroletnie licea i pięcioletnie technika.

 • 11 Września 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Spotkania informacyjno - konsultacyjne dla Grantobiorców

  Już wkrótce, bo w październiku br., w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska” rusza pierwszy nabór wniosków o powierzenie grantów.

 • Pszczyna laureatem konkursu Dziennika Zachodniego
  08 Września 2017
  kategoria:
  News

  Pszczyna laureatem konkursu Dziennika Zachodniego

  Pszczyna najlepsza wśród gmin miejsko-wiejskich w konkursie Dziennika Zachodniego. W czwartek 7 września burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol odebrał nagrodę. Gmina Pszczyna została laureatem konkursu „Gmina na 6” w kategorii - gmina przyjazna mieszkańcom.

 • Sonda top 5 zamków i pałaców
  08 Września 2017
  kategoria:
  News

  Sonda top 5 zamków i pałaców

  Na portalu www.polska.travel.pl internauci wybierają najlepszy pałac w Polsce. Wśród propozycji znalazło się Muzeum Zamkowe w Pszczynie.  

 • „Święcie Rękodzielników”
  08 Września 2017
  kategoria:
  News

  „Święcie Rękodzielników”

  Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej serdecznie zaprasza do udziału w „Święcie Rękodzielników”, które odbędzie się 9 września 2017 roku w godzinach od 13:00 do 17:00 w Skansenie „Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej”.

 • 08 Września 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  1 września br. rozpoczął działalność Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) łączy część zadań Agencji Rynku Rolnego (ARR) oraz zadania Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR), które od 1 września 2017 roku przestały istnieć na podstawie ustawy z dnia 10 lutego 2017 roku o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa (Dz. U. 2017 poz. 623).

 • Nie ma już trylinki na części Krasińskiego
  06 Września 2017
  kategoria:
  News

  Nie ma już trylinki na części Krasińskiego

  Po zakończeniu roku szkolnego rozpoczęto prace na części ul. Krasińskiego pomiędzy ulicami Juliusza Słowackiego, a Marii Konopnickiej w Pszczynie. W miejscu starej nawierzchni z trylinki pojawia się nowa nawierzchnia asfaltowa.

 • Przedszkole w Porębie już działa
  05 Września 2017
  kategoria:
  News

  Przedszkole w Porębie już działa

  Od 1 września działa w Porębie nowe przedszkole. Dzięki inwestycji powstało 50 nowych miejsc. W poniedziałek 4 września grupę przedszkolaków odwiedził burmistrz Pszczyny, który chciał zobaczyć jak dzieci czują się w nowej placówce.

 • Dzień Baniek Mydlanych
  05 Września 2017
  kategoria:
  News

  Dzień Baniek Mydlanych

  W sobotę  na rynku odbędzie się  "Dzień Baniek Mydlanych". Ideą imprezy jest zgromadzenie całych rodzin wraz z dziećmi aby każdy mógł oddać się beztroskiej zabawie puszczania wielkich, kolorowych baniek mydlanych.

 • To były piękne dożynki
  04 Września 2017
  kategoria:
  News

  To były piękne dożynki

  Gospodarzem tegorocznych dożynek gminy Pszczyna było sołectwo Czarków. Uroczystości rozpoczęły się w niedzielę 3 września od mszy św. w kościele pw. św. Józefa Robotnika. Następnie barwny korowód udał się na boisko sportowe. Tam zaplanowano dalszą część obchodów.