przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności

Aktualności

 • Znaleziono 446 wiadomości.

 • Trwają zapisy na godziny doradcze
  23 Marca 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Trwają zapisy na godziny doradcze

  Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska" informuje, że są jeszcze wolne terminy na indywidualne spotkania z doradcą, w celu konsultacji wniosku lub biznesplanu w zakresie dot. przedsiębiorczości (otwarcie/rozwój istniejącej działalności gospodarczej).

 • Pszczyńskie Spotkania z Przygodą 24-26.03.2017
  23 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Pszczyńskie Spotkania z Przygodą 24-26.03.2017

  Już po raz szósty zapraszamy na Pszczyńskie Spotkania z Przygodą. W dniach 24-26 marca 2017r. Pszczyńskie Centrum Kultury będzie gościć alpinistów, himalaistów, żeglarzy, podróżników i wielu innych ciekawych gości. W programie także projekcje filmowe nagrodzone na festiwalu - Przegląd Filmów Górskich z Lądka Zdrój. 

 • 22 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Rower miejski dojechał do Pszczyny

  Przed długim majowym weekendem w Pszczynie zostanie uruchomiona wypożyczalnia rowerów miejskich. Na czterech stacjach znajdzie się w sumie 40 rowerów.

 • 21 Marca 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Straż Miejska nadal będzie sprawdzała czym palimy

  Od początku sezonu grzewczego na terenie gminy Pszczyna rozpoczęły się kontrole Straży Miejskiej. Dotychczas przeprowadzono ich 370. Strażnicy zaglądali do kotłowni zarówno na terenie prywatnych posesji, jak i firm.

 • 20 Marca 2017
  kategoria:
  Komunikaty i ogłoszenia

  Ogłoszenie Burmistrza Pszczyny

  Burmistrz Pszczyny informuje, że na podstawie art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz.1817) w dniu 14.03.2017 r. wpłynęła oferta Pszczyńskiego Stowarzyszenia Trzeźwościowego "Plessowiacy" z siedzibą w Pszczynie ul. 3 Maja 15 a na zadanie publiczne pn. „Udział w XXVI Ogólnopolskim Wiosennym Zlocie Rodzin Abstynenckich Tatry 2017”. Kwota

 • Ulica Józefa Brudnego zamiast Gwardii Ludowej?
  17 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Ulica Józefa Brudnego zamiast Gwardii Ludowej?

  Uczniowie pszczyńskiego Gimnazjum nr 1, Jan Franek oraz Zofia Pławecka, biorą udział w rekrutacji do XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

 • Powiatowe Targi Pracy i Aktywności Społecznej
  16 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Powiatowe Targi Pracy i Aktywności Społecznej

  Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie po raz piąty będzie organizował Powiatowe Targi Pracy i Aktywności Społecznej, które odbędą się 6 kwietnia 2017r. w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie, ul. Zamenhofa 5a, w godzinach od 10:00 do 13:00.

 • Zdrojowa - Jeziorna: inwestycja ucieszy kierowców
  16 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Zdrojowa - Jeziorna: inwestycja ucieszy kierowców i rowerzystów

  W czwartek 16 marca podpisana została umowa na przebudowę ul. Zdrojowej i Jeziornej. To największa powiatowa inwestycja na drogach w kosztach, w której partycypują również gmina Pszczyna i Goczałkowice-Zdrój.

 • Ponad 20 tys. osób odwiedziło pszczyńskie lodow
  15 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Ponad 20 tys. osób odwiedziło pszczyńskie lodowisko

  Z pszczyńskiego rynku znika lodowisko. Miejska ślizgawka czynna była od początku grudnia. Skorzystało z niej ponad 20 tys. osób, nie licząc uczniów pszczyńskich szkół, którzy na lód wyjeżdżali w ramach zajęć.

 • Do 17 marca Urząd zbiera ankiety od chętnych do
  15 Marca 2017
  kategoria:
  News

  Do 17 marca Urząd zbiera ankiety od chętnych do wymiany pieca i termomodernizacji

  Program wymiany starych pieców, a także termomodernizacji budynków, który uruchomi Urząd Miejski w Pszczynie jest jednym z najbardziej komentowanych i wyczekiwanych projektów. Takie opinie kierują do burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola mieszkańcy – którzy chcą, aby w Pszczynie jak najszybciej uporać się z problemem smogu.