przesuń do początku strony
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

Terminarz z dnia 2018-03-11

Kultura MIĘDZYNARODOWA GALA OPEROWO-OPERETKOWA

Miejsce:
Pszczyńskie Centrum Kultury (ul. Piastowska1) wejście od ul. Bankowej
Data:
2018-03-11
Godzina:
18:00
Kultura / 2018-03-11

Zapraszamy serdecznie na Międzynarodową Galę Operowo - Operetkową z Gwiazdami. W koncercie wezmą udział znakomici wykonawcy:

SWIETŁANA KALINICZENKO - wybitna śpiewaczka operowa, sopran liryczno-koloraturowy, solistka Opery Sląskiej w Bytomiu.

Podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście, prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Zachwyca widzów głosem, elegancją, wdziękiem i temperamentem. Doskonale czuje repertuar najwybitniejszych kompozytorów z dziedziny opery i operetki. Z ogromną erudycją wciela się w poszczególne role, dbając o to, by opowiadana przez nią historia przemówiła do wszystkich. Po mistrzowsku posługuje się trudną techniką wokalną, wymagającą nie tylko niezwykłej lekkości, ale także precyzyjnej intonacji i bezwzględnej kontroli nad oddechem.

ALBERTO PROFETA to niezwykle utalentowany włoski tenor, obdarzony fenomenalnym głosem o aksamitnej barwie i szlachetnym brzmieniu.

Najważniejszym wieloletnim nauczycielem i „wokalnym ojcem” młodego śpiewaka był wybitny tenor wszech czasów Luciano Pavarotti.
Mistrz Pavarotti bardzo lubił przekazywać swoją wiedzę pięknego śpiewu „belcanto”. Najbardziej utalentowanym i ambitnym uczniom pomagał w rozwoju kariery, brał w swoje koncerty, organizowane nie tylko we Włoszech, a i w całym świecie.
Alberto Profeta był jednym z ulubionych uczniów Pavarottiego i zaśpiewał liczne koncerty u boku Mistrza w wielu krajach Europy.
Urodził się na Sycylii, w malowniczym mieście Palermo. Pochodzi z rodziny o muzycznym rodowodzie: matka - pianistka, ojciec, brat i siostra - śpiewacy, babcia - sopranistka i również grała na fortepianie. Zamiłowanie do opery, śpiewu i muzyki mały Alberto okazywał od wczesnych lat. W wieku 5 lat już znał na pamięć wszystkie operetki i niektóre opery.
Alberto Profeta w swoim repertuarze posiada najważniejsze pierwszoplanowe partie takie, jak: Alfredo w Traviacie, Książe w Rigoletto, Manrico w Trubadurze G. Verdiego; Cavaradossi w Tosce, Pinkerton w Madamie Batterfly, Rudolf w Cyganerii G. Puccini; Turiddu w Rycerskości wieśniaczej P. Mascagni; Canio w Pajacach R. Leoncovallo i wiele innych.
Współpracuje z Teatro Massimo di Palermo, Teatro di Stefano di Trapani, Teatro Flaiano di Roma, Teatro Goldoni di Livorno, Teatro Rendano di Cosenza, Teatro Carlo Felice di Genova, Opera w Kairze i innych.
Niejednokrotnie gościł na ekranach najważniejszej Telewizji włoskiej RAI, udzielając wywiadów oraz biorąc udział w popularnych programach muzycznych.

KYIV FANTASTIC ORCHESTRA - to nowa nazwa Państwowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej Ukrainy.
Kameralny skład muzyków orkiestry - to są utalentowani artyści i profesjonaliści, których oklaskiwali widzowie wielu krajów świata. Z towarzyszeniem KIEV FANTASTIC ORCHESTRA występowały takie gwiazdy światowe, jak Montserrat Caballe, Jose Carerras, Sumi Jo, Dmitri Hworostowski, Alessandro Safina

———————————————————————————————-
Całość poprowadzi konferansjer, lektor oraz reporter Telewizji Polskiej - MICHAŁ CZAPLICKI.

Zabrzmią największe hity operowe, operetkowe, a także pieśni neapolitańskie i ukraińskie.
Szczegółowy program koncertu będzie opublikowany wkrótce.

Tej gali nie można przegapić!
Będzie to prawdziwa uczta duchowa!
Gratka dla wytrawnych miłośników i melomanów muzyki klasycznej!

Bilety: 40 zł
Są do nabycia w kasie PCKul oraz w sprzedaży internetowej: bilety.pckul.pl, kupbilecik.pl, ebilet.pl

ZAPRASZAMY!