przesuń do początku strony
Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

Terminarz z dnia 2018-05-19

Kultura KEN BURTON - KONCERT

Miejsce:
Kościół Ewangelicki (Rynek)
Data:
2018-05-19
Godzina:
17:00
Kultura / 2018-05-19

Ken Burton znowu przyjeżdża do Pszczyny na koncert! Tym razem nie z chórem, ale z solistami: Davidem Billettem i Everolem Dixonem. Koncert uświetni odbywające się wówczas na rynku Daisy Days.
Koncert odbędzie się w sobotę, 19 maja o godzinie 17.00 w kościele ewangelickim w Pszczynie.

Bezpłatne wejściówki można otrzymać, pisząc na adres:

Ilość miejsc jest ograniczona!

 

Ken Burton Studiował na Goldsmith University of London. Jest kompozytorem, dyrygentem chórów i orkiestr, wokalistą, instrumentalistą, jurorem, muzykiem sesyjnym i nauczycielem. Aktywność muzyczna Kena Burtona zawiera szerokie spektrum gatunków i ról o charakterze międzynarodowym. Regularnie prowadzi 2 chóry: London Adventist Chorale oraz Croydon SDA Gospel Choir, a jako pochodną udziału w licznych nagraniach dla telewizji BBC “Song of Praise”[Pieśni Chwały] założył chór medialny Adventist Vocal Ensemble, z którego pochodzi męski kwartet Tessera, również regularnie występujący w “Songs of Praise”. Występuje też gościnnie jako dyrygent nowoutworzonego London Youth Choir. 
Wiele z jego prac chóralnych zostało opublikowanych przez znane wydawnictwa jak Faber Music, Oxford University Press oraz RSCM. Występuje jako juror w “Choir Of The Year” [Chór roku] - właśnie tych zawodach, w których w 1994 roku znalazły się w finale 2 z jego chórów, a London Adventist Chorale stał się zwycięzcą. Jest również jednym z jurorów programu “Gospel Singer of the Year” [Wokalista gospel roku] nadawanego przez Channel 4, jak również jurorem w “Young Chorister of The Year” [Młody chórzysta roku]  nadawanym przez BBC. 

Pojawiał się i przygotowywał prace nad największymi programami brytyjskiej i międzynarodowej telewizji, m.in. Songs of Praise (BBC), The X Factor (ITV), The X Factor USA (Fox), Britain’s  Got Talent (ITV) [brytyjski Mam talent], Prom At The Palace (BBC), Eastenders (BBC),  Soul Noel (BBC) i wiele innych. Jego role w programach zawierały występy, dyrygowanie, aranżacje muzyczne oraz produkcje. W 2013 roku znalazł się pośród 6 chórów zaproszonych do występu dla programu 3 radia BBC „The Choir” [Chór], gdzie badał zmiany twarzy i ustawień chórów muzyki gospel. Jego Adventist Vocal Ensemble uczestniczył w najważniejszych dniach kalendarza (Święta Wielkanocne i Bożonarodzeniowe) dla BBC Radio 2 w programie „Good Morning Sunday” [Dzień dobry niedzielo]. Ken również przygotowywał wiele programów dla The Hope Channel.

Jednak jego prace nie kończyły się na muzyce gospel. Ma on również silne powiązanie oraz ukończone studia w zakresie muzyki klasycznej i pracował jako trener z licznymi chórami trenując je do wykonania prac wielkiego formatu jak Requiem Verdiego czy Deutsche Requiem Brahma. Prowadził, napisał i aranżował wiele prac chóralnych i orkiestrowych dla orkiestr włączając w to London Mozart Players, CBSO, Orchestra Of The Swan oraz różne orkiestry BBC. Prowadził 60-te roczne wykonanie Mesjasza Haendel’a w Metropolitan Baptist Church w Washington DC, USA. W 2012 roku gościł na Proms Plus przewodząc koncertowi Tippetta „A Child Of Our Time” [Dziecko naszych czasów], jak również występując i prowadząc Proms. 

Ken komponuje i wykonuje muzykę:  a cappella, traditional gospel, contemporary gospel, close harmony, Jazz, inspirational. 

Dodatkowo, niezależnie od jego regularnych aktywności i występów, był zaangażowany w Kijani Kenya Trust - działalność charytatywną z siedzibą w Wielkiej Brytanii, zbierającą fundusze na projekty walki z HIV w Kenii. Jego podróże do Kenii uwzględniały wizyty w wielu sierocińcach, gdzie prowadzi się działalność wychowawczą wśród wychowanków poprzez muzykę, którzy mają potem możliwość występów na scenach największych  muzycznych festiwali. 

W 2012 roku Igrzysk Olimpijskich pracował jako trener wokalny dla chóru Youth Music Voices [Młode głosy muzyki] Olimpiady Kulturalnej prowadzonej przez brytyjską Charity Youth Music, który występował w  m.in. WOMAD i Royal Opera House.

Rok 2013 był niezwykle intensywny dla Kena.  Razem z debiutem prezentującym w BBC Radio 3, jego dorobek obejmował również Later With Jools Holland (BBC 2), występy w telewizji BBC 4, Twelve Hours to Please Me w BBC Radio 2, wiele nagrań do Songs of Praise w BBC 1, 2 wyjazdy do Polski (Bielsko-Biała i Tychy), mini-turnee po Szkocji oraz występ w ceremonii otwarcia Festiwalu Filmowego w Cannes 2013 w specjalnym muzycznym wykonaniu do filmu Stevena Spielberga.  

Ken Burton wraz ze swoimi zespołami był zapraszany na koncerty w Europie, USA, Australii, Turcji i na Wyspach Karaibskich. Trzy z czterech zespołów Kena Burtona gościły już w Polsce, jednocześnie każdorazowo przyciągając komplet publiczności:  Croydon SDA Gospel Choir, Adventist Vocal Ensemble, Tessera. W 2015 roku koncertował m.in. w USA przed 70 000 widownią. 

Hitem telewizyjnym w Wielkiej Brytanii okazała się piosenka zespołu Tessera emitowana w BBC „Oh, Marry don’t you weap!”

 

Ken Burton prowadził w Polsce już 3 edycje warsztaów:

- w Katowicach (5.2015) - koncert finałowy w NOSPR oglądało na żywo ok. 1800 osób, a dalsze 6000 w internecie

- w Katowicach i Chorzowie (1.2016) - koncert finałowy obejrzało ok. 1000 osób całkowicie wypełniając wszelkie dostępne miejsca

- w Pszczynie (11.2016) - koncert finałowy obejrzało ok. 900 osób wypełniając jeden z najwiekszych dostępnych lokalnych obiektów  

W 2016 roku Ken Burton wystąpił m.in. w roli jurora w konkursie School Choir of The Year w TV BBC oraz zrealizował wiele produkcji dla TV BBC. 


Kultura PSZCZYŃSKA NOC MUZEÓW

Miejsce:
Pszczyna
Data:
2018-05-19
Godzina:
19:00 - 01:00
Kultura / 2018-05-19

Noc Muzeów - impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych.

Organizatorzy przygotowują także specjalne atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, poczęstunki, warsztaty, scenki rodzajowe itp. Zwiedzanie umożliwiane jest za symboliczną kwotę płaconą przy pierwszym wejściu lub za darmo.

W Pszczynie i okolicach w nocy muzeów uczestniczą:

- Urząd Miejski w Pszczynie
- Muzeum Zamkowe w Pszczynie
- Stajnie Książęce
- Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej"
- Muzeum Prasy Śląskiej im. W. Korfantego
- Muzeum Militarnych Dziejów Śląska
- Kościół Ewangelicki w Pszczynie
- Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Pszczynie

Program wydarzenia dostępny na stronie:

http://www.nocmuzeow.pszczyna.pl/

ZAPRASZAMY!