przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Sukcesy młodych badmintonistek

Sukcesy młodych badmintonistek

07 Listopada 2019
kategoria:
News
Sukcesy młodych badmintonistek

Gdy w maju 2018 roku zdobyły złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży była to spora niespodzianka. Od tego momentu ich badmintonowe życie nabrało tempa. Daria Zimnol i Julia Pławecka w 2019 obroniły tytuł MP, zakwalifikowały się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy do lat 17. Dziś przebywają na zawodach i krótkim zgrupowaniu w Korei Południowej.

Wyjazd został zorganizowany przez Polski Związek Badmintona dla młodych reprezentantów Polski. Doszedł do skutku dzięki koreańskim trenerom polskiej Kadry Narodowej Kim Young Man i Yung Mi Lee. Nasze zawodniczki zagrały w turnieju WONCHEON YONEX Korea Junior Open International Challenge 2019. Prócz doświadczenia dziewczyny zdobyły punkty do światowego rankingu. Najwięcej zdobył mikst Julia Pławecka i Szymon Ślepecki (LKS Technik Głubczyce) za dotarcie do 1/8 finału.

Oprócz walorów sportowych wyjazd wykorzystany także do poznania tego orientalnego kraju.

„Poziom na turnieju był wysoki. Trenujemy 2 razy dziennie.

Najpierw graliśmy na turnieju w Miryang, a spaliśmy w Changnyeong-gun. Teraz mieszkamy w Hwansun, a trenujemy w hali imienia LEE Yong Dae (legendarnego koreańskiego badmintonisty).

Byliśmy także w miejscowości Yeosu, gdzie podziwialiśmy oceanarium i piękne widoki podczas przejażdżki kolejką górską.

Bardzo dobrze się bawimy, panuje miła atmosfera. Mieliśmy wspólnego z Koreańczykami grilla, żeby się lepiej poznać. Ludzie ogólnie są bardzo mili, ale rzadko kto potrafi mówić po angielsku. Jedzenie jest zupełnie inne niż w Polsce, dużo ryżu” - krótko opisują swój pobyt Daria i Julia.

Z Warszawy do Seulu reprezentacja polskich badmintonistów wyleciała 24 października. Powrót planowany jest na 9 listopada.