przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Mieszkańcy mogą składać w OPS wnioski w sprawie preferencyjnego zakupu paliwa stałego

Mieszkańcy mogą składać w OPS wnioski w sprawie preferencyjnego zakupu paliwa stałego

09 Listopada 2022
kategoria:
News
Mieszkańcy mogą składać w OPS wnioski w sprawi

Począwszy od środy, 9 listopada Ośrodek Pomocy Społecznej w Pszczynie przyjmuje wnioski mieszkańców w sprawie preferencyjnego zakupu paliwa stałego dla gospodarstw domowych na sezon grzewczy przypadający na lata 2022-23.

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27.10.2022r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych dystrybucja będzie prowadzona na rzecz osób fizycznych. Maksymalnie na rzecz jednego gospodarstwa można będzie zakupić 1,5 tony paliwa do 31 grudnia 2022 r. i 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r.

Z preferencyjnego zakupu węgla nie będzie mógł skorzystać członek gospodarstwa domowego, który nabył paliwo stałe w ilości, co najmniej 1,5 tony w przypadku, gdy wniosek dotyczy zakupu do dnia 31 grudnia 2022 r. i co najmniej 3 tony w przypadku, gdy wniosek dotyczy zakupu od dnia 1 stycznia 2023 r.

Wnioski mieszkańców są przyjmowane osobiście od 9 listopada w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczynie przy ul. Kilińskiego 5a w poniedziałki w godzinach od 7.00 do 17.00 oraz od wtorku do piątku od 7.00 do 15.00. Wnioski można również składać elektronicznie podpisane profilem zaufanym lub poprzez ePUAP.

Wzory wniosku są dostępne w formie papierowej w Ośrodku Pomocy Społecznej, Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Pszczynie oraz do pobrania poniżej i na stronie internetowej OPS.

Po weryfikacji, na podstawie złożonych wniosków paliwo zostanie zamówione na skład, a mieszkaniec poinformowany o możliwości jego odbioru. Zgodnie z przepisami w imieniu gminy dystrybucję ww. paliwa będzie prowadzić przedsiębiorstwo wyłonione w drodze konkursu ofert. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 15 listopada.

Szacunkowe zapotrzebowanie na paliwo stałe, wyodrębnione na groszek/ekogroszek, orzech oraz miał, zostało określone we współpracy z jednostkami pomocniczymi gminy Pszczyna, tj. osiedlami i sołectwami. 

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
docx Wniosek w sprawie preferencyjnego zakupu paliwa stałego dla gospodarstw domowych na sezon grzewczy przypadający na lata 2022-23 2022-11-09 26.82KB pobierz plik: Wniosek w sprawie preferencyjnego zakupu paliwa stałego dla gospodarstw domowych na sezon grzewczy przypadający na lata 2022-23