przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/VIII Forum Edukacyjne w Pszczynie/VIII Forum Edukacyjne w Pszczynie - 07.11.2022

VIII Forum Edukacyjne w Pszczynie

08 Listopada 2022
kategoria:
News
VIII Forum Edukacyjne w Pszczynie

W poniedziałek w pszczyńskim ratuszu odbyło się VIII Forum Edukacyjne. To cykliczne wydarzenie, którego pomysłodawczynią jest radna Maria Szostak.

Spotkanie otworzył burmistrz, który z powodu innych obowiązków nie mógł być w ratuszu osobiście, lecz połączył się w formie elektronicznej. - Dziękuję pani dr Marii Szostak, że po raz kolejny organizuje konferencję oraz za działania, by edukacja była gotowa na nowe wyzwania. Życzę Państwu owocnych rozmówi wspólnego szukania rozwiązań, które będą służyć uczniom - przywitał uczestników Dariusz Skrobol.

Burmistrz podziękował również pracownikom oświaty, że w trudnym okresie pandemii, bardzo dobrze poradzili sobie z organizacją nauki zdalnej i hybrydowej.

- Dziś naszym wyzwaniem jest wszechstronne wsparcie rozwoju wszystkich uczniów, nie tylko tych najbardziej wybitnych, ale również uczniów, którzy jeszcze nie odnaleźli swojej drogi. To pomoc niesiona w zależności od potrzeb, ale również naszym zadaniem jest, aby te potrzeby rozpoznać. Myślę, że to dzisiejsze forum będzie jednym z kroków na drodze w tym kierunku - powiedziała zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka.

Jak dodała, w tym celu gmina Pszczyna, zanim jeszcze wprowadzono odpowiednie standardy, zatroszczyła się o to, by w placówkach oświatowych było jak najszersze wsparcie psychologów, pedagogów, logopedów.

- Osoby, które związane są z edukacją, są gotowe się wciąż uczyć, dlatego bardzo cieszę się, że w tym wyjątkowym miejscu, jakim jest ratusz, możemy dziś wymieniać się naszymi doświadczeniami. Będziemy rozmawiać o tym, co zrobić, by każde dziecko czuło się zaopiekowane - rozpoczęła Maria Szostak. - Chcemy Państwa zaprosić również do takiej rozmowy, która dyrektorom szkół, przedszkoli i instytucji edukacyjnych pozwoli odnaleźć dowód na to, że nie są sami. Że w naszym gronie są ludzie, którzy pracują podobnie, a nabyte doświadczenia pozwolą wymienić się różnymi rozwiązaniami.

W tym roku wiodącym tematem była "Edukacja wysokiej jakości w Gminie Pszczyna". Rozmowiano przede wszystkim o różnorodności i wyjątkowości w sposobie uczenia się. Podczas pierwszego panelu omówiono przestrzeń edukacyjną w Gminie Pszczyna. Zaprezentowane zostały przykłady wsparcia edukacyjnego dla placówek oświatowych. W ramach forum odbyła się także prelekcja dotycząca Koncepcji Unikatowego Kodu Uczenia się. Zaproszonymi prelegentami byli Dorota Tomaszewicz - dyrektorka PDN Impuls w Olsztynie oraz Dorota Pintal - dyrektorka Szkoły Podstawowej w Zamościu.

W tegorocznym Forum Edukacyjnym udział wzięli również przedstawiciele pszczyńskiego samorządu, miasta Jaworzna, gminy Wojkowice i  gminy Bukowina Tatrzańska. 

VIII Forum Edukacyjne w Pszczynie - 07.11.2022

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna