przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Ostatnie prace na budowie Pszczyńskiego Centrum Kultury - wideo

Ostatnie prace na budowie Pszczyńskiego Centrum Kultury - wideo

20 Listopada 2023
kategoria:
News
Ostatnie prace na budowie Pszczyńskiego Centrum K

Październik na placu budowy nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum kultury był miesiącem kumulacji wielu prac budowlanych i wykończeniowych. Prace prowadzone były na wielu frontach. Na dwóch najważniejszych salach, czyli sali widowiskowej oraz kinowej, zakończył się montaż foteli.

W sali kinowej na wykonanej wcześniej stalowej konstrukcji ramowej umieszczony został ekran  projekcyjny. Natomiast w sali widowiskowej, na sztankietach, czyli poziomych elementach kratownicowych podwieszonych do wciągarek wałowych, zamontowano urządzenia oświetleniowe oraz nagłośnieniowe.

W sali tanecznej ułożony został parkiet, wykończono ściany i sufit. Na ścianach zawisły okładziny akustyczne oraz lustra. W sali warsztatowej na drugim piętrze wykonana została posadzka z wykładziny PVC. Zamontowano drzwi akustyczne w przejściach prowadzących na salę widowiskową. W pomieszczeniu elektroakustyki sali widowiskowej zamontowano pochłaniające dźwięki panele akustyczne oraz ustroje rozpraszające dźwięki, czyli tzw. dyfuzory akustyczne.

Dostarczony i ustawiony w docelowym miejscu został projektor kinowy. W obiekcie jest już zainstalowany i gotowy do pracy piec służący do wypalania ceramiki. W łazienkach i toaletach zakończono montaż ceramiki sanitarnej. W toaletach wykonano ścianki giszetowe oraz uruchomione zostały automatyczne bezdotykowe baterie umywalkowe. W przestrzeni foyer na parterze, kontynuowano wykonanie sufitu akustycznego. Rozpoczął się także montaż okładzin fornirowanych na ścianach oraz montaż zabudowy meblowej kawiarni i punkt informacyjnego.

Kontynuowano również montaż opraw oświetleniowych oraz gniazdek elektrycznych. Gotowy jest monitoring wizyjny obiektu. Również otoczenie nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury uległo dynamicznym zmianom. Na murze oporowym wykonana została balustrada. Zakończono wykonywanie nawierzchni parkingu, a ciągi piesze przygotowano do ułożenia ostatecznej mineralnej warstwy. Rozpoczęły się nasadzenia roślinności na terenach wokół budynku. Na dachu zakończono montaż fotowoltaiki. Wykonano bardzo ważną pod względem bezpieczeństwa instalację odgromową.

To tylko kilka ważniejszych z dziesiątek tematów, które aktualnie realizują budowlańcy. Gołym okiem widać, że inwestycja jest na ostatniej prostej przed metą. Według wstępnych założeń przeważająca większość prac ma być ukończona w listopadzie. Po zakończeniu prac budowlanych i wykończeniowych konieczne będzie wykonanie niezbędnych odbiorów. Jest spora szansa, że przy ul. Bednorza w Pszczynie za kilka tygodni pierwsi artyści będą bawić publiczność, fani kina będą cieszyć się z nowej sali kinowej, a młodzież będzie korzystać z bogatej oferty warsztatów.