przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/Świętowali złote i diamentowe rocznice /Medale za wieloletnie pożycie małżeńskie

Świętowali złote i diamentowe rocznice

24 Marca 2022
kategoria:
News
Świętowali złote i diamentowe rocznice

Przeszli przez życie wspólnie 50 i 60 lat i dalej wspierają się w codziennej rzeczywistości. Mowa o parach świętujących wieloletnie pożycie małżeńskie.

W ubiegłym tygodniu w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Pszczynie odbywały się spotkania burmistrza Dariusza Skrobola z małżeństwami świętującymi „Złote Gody”. Wśród Jubilatów były również małżeństwa, które wspólnie przeżyły 60 lat.

Małżeństwom świętującym 50 lat po ślubie burmistrz wręczał Medale Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a także listy gratulacyjne wraz z nagrodami.

- Spotkania z Jubilatami to piękne chwile. Nie zabrakło wspomnień i wzruszeń. Sala Ślubów to miejsce, w którym nasi seniorzy czuli się, jak kilkadziesiąt lat temu, kiedy zawierali związek małżeński. Dwa lata temu ze względu na pandemię i wprowadzone obostrzenia zmuszeni byliśmy zmienić formułę naszych spotkań. Mam nadzieję, że niebawem wspólnie z wszystkimi parami będziemy mogli przeżywać ten wyjątkowy czas - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to wyróżnienie przyznawane przez Prezydenta RP osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Zgłoszenia przekazywane są do Kancelarii Prezydenta za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego, na wniosek osób obchodzących jubileusz. Wcześniej jubileusz taki należy zgłosić w Urzędzie Stanu Cywilnego (dla osób z gminy Pszczyna będzie to USC w Pszczynie - tel. 32 449 39 38).

Medale za wieloletnie pożycie małżeńskie

Medale za wieloletnie pożycie małżeńskie