przesuń do początku strony
Strona główna/Aktualności/XIII Targi Edukacyjne Powiatu Pszczyńskiego - zdjęcia/XIII Targi Edukacyjne Powiatu Pszczyńskiego - 13.03.2024

XIII Targi Edukacyjne Powiatu Pszczyńskiego - zdjęcia

13 Marca 2024
kategoria:
News
XIII Targi Edukacyjne Powiatu Pszczyńskiego - zdj

13 marca w hali POSiR w Pszczynie odbyły się XIII Targi Edukacyjne Powiatu Pszczyńskiego.

Wydarzenie skupiło uwagę uczniów szkół ponadpodstawowych z regionu, oferując szeroką gamę informacji na temat edukacyjnych możliwości dostępnych w województwach śląskim i małopolskim. Przygotowanych zostało 18 stoisk reprezentujących szkoły i instytucje.

- To wyjątkowe wydarzenie stanowiło znakomitą okazję dla uczniów szkół ponadpodstawowych z naszego regionu, aby zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną reprezentowaną przez 18 stoisk szkół i instytucji z województw śląskiego i małopolskiego. Dziękuję wszystkim przedstawicielom placówek, którzy aktywnie uczestniczyli w rozmowach, udzielając wyczerpujących informacji na temat perspektyw rozwoju naszych przyszłych uczniów - mówi burmistrz Dariusz Skrobol, który wspólnie z zastępcą burmistrza Magdaleną Czarnecką i dyrektorem POSIR Maciejem Stieberem otworzył targi.

Przedstawiciele szkół i instytucji uczestniczyli w rozmowach z odwiedzającymi, udzielając szczegółowych informacji na temat oferty edukacyjnej oraz możliwości rozwoju dla przyszłych uczniów. Spotkania te były doskonałą okazją do zadawania pytań, rozwiewania wątpliwości i nawiązywania bezpośrednich kontaktów.

- Cieszy olbrzymie zainteresowanie Targami Edukacyjnymi. Organizujemy je już po raz trzynasty. Dziękuję wszystkim uczestniczącym szkołom i instytucjom oraz Starostwu Powiatowemu i Urzędowi Miejskiemu, które wspierają nas od pierwszej edycji - mówi Piotr Łapa, organizator targów.

XIII Targi Edukacyjne Powiatu Pszczyńskiego - 13.03.2024

fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna